27.7 C
Pristina
22.3 C
Zurich
More
  spot_imgspot_img

  Të freskëta

  Lexoni artikujt e zgjedhur nga redaktorët tanë!

  Tri mënyra të lehta për të shëruar rënien e flokëve

  Luftoni me rënien e flokëve? “Stresi shpejton prodhimin e...

  Në secilën ndejë: Jini ylli i mbrëmjes

  Kolin Kauvi, autor i veprës Colin Cowie Wedding Chic,...

  Recetë për trajtim të thellë të flokëve të dëmtuar

  Parukieri i famshëm Chris McMillan zbuloi një recetë për...

  Horoskopi javor

  DASHI Puna: Do t’ju duhet gjatë këtyre ditëve të merreni...

  Pëfitimet nga kryerja e marrëdhënieve seksuale në shtatzëni

  Në momentin që kuptoni se prisni një fëmijë gjatë...

  Shëroni aftet (puçërrzat në gojë) në rrugë natyrale

  Çdokush që së paku një herë ka pasur afte në gojë e dinë se sa të mërzitshme mund të jenë këto plagë të imëta të...

  Si ndikon gjëndra tiroide në potencialin tuaj të pjellorisë? 

  Disa nga pasojat e funksionimit jo të mirë të...

  Si të pushoni së urryeri stërvitjet- 6 këshilla

  Nëse e keni të vështirë të ushtroni mirëpo disi...

  Të popullarizuara

  Receta që kuron tharjen e lëkurës gjatë dimrit gjendet në kuzhinë

  Gjatë periudhës së ftohtë, asgjë nuk është më e...

  Pse vallë më zgjat shumë cikli menstrual?

  Pyetje: cikli im menstrual shpesh zgjatet shumë – vazhdon...

  Shkaqet më të zakonshme të infertilitetit tek gratë

  Pothuajse 90 për qind të çifteve, pas trajtimit të...

  Deserti më i shijshëm: Ëmbëlsirë të cilën do ta mbani në mend tërë jetën!

  Për ta gatuar ju nevojitem 25 minuta Përbërësit: ▪ 300 g...

  I vetmi vaj për lëkurën e yndyrshme që nuk do të bllokojë poret dhe nuk do të shkaktojë akne

  Vaji i jojobës është në fakt një ester dylli,...

  Na ndiqni në media sociale

  Për përmbajtje edhe më ekskluzive!

  spot_imgspot_img

  Bukuria

  swissdress

  Moda
  Moda

  Arsyeja e vërtetë pse femrat vishen me take të larta

  Kur unë vishem me take, krijoj njëfarë vetëbesimi, vithet...

  Gjithmonë një kombinim modern i ngjyrës Rozë dhe Kafe

  E lehtë dhe e errët, janë kombinim universal që...

  Këmisha e bardhë për çfarëdo rasti

  Nuk dini çfarë të vishni? Filloni me një këmishë...

  Si të hekurosni  këmishat në mënyrën e duhur

  Nëse ende nuk e keni zotëruar teknikën më të...

  9 këshilla si të zgjedhni çantë që nuk ju lëndon shpinën

  Çantat janë pjesë e pashmangshme e përditshmërisë sonë. Por...

  5 mënyra si të ndjeheni më rehat në bikini

  Në shoqërinë e sotme, duket sikur femrat përfshijnë një...

  Kuzhina

  Receta e kekut pa vezë dhe gjalp

  Përbërësit: 1 filxhan vaj 2 filxhanë ujë të vakët 3 filxhanë miell 5...

  Rafaelo të njelmët

  Ndoshta Ju keni ndëgjuar për rafaelot e shijshme të...

  Përgatisni në shtëpi – Trileqe

  Trileqe është ëmbëlsira e cila aq shumë është duke u kërkuar...

  Produktet në kuzhinën tuaj që e shkatërrojnë sistemin imunitar

  Sistemi imunitar përbëhet nga antitrupat, qeliza e shumë molekula...
  spot_imgspot_img

  Nëna

  A është e mundur të qëlloni gjininë e fëmijës suaj pa bërë ndonjë test?

  Disa njerëz duan të njohin gjininë e fëmijës së tyre sa më shpejtë që të jetë e mundur, ...

  Gjëra të çuditshme që i ndodhin trupit tuaj pas lindjes së foshnjës

  Çdo nënë mund të përshkruaj periudhën e lindjes si...

  Kur rekomandohet lindja çezariane, ja të gjitha gjërat që duhet të dijë nëna

  Operacioni cezarian rekomandohet në ato raste kur lindja natyrale...

  Si të mësoni fëmijën të fryjë hundën

  Fryerja e hundëve ndoshta duket veprim i thjeshtë për...

  Dëshironi të ngelni shtatzënë? Kontrolloni gjëndrrën tiroide

  Mosfunksionimi edhe më i vogël i tiroides ndikon në...

  Dashuria

  spot_imgspot_img

  ARTIKUJT E FUNDIT
  ARTIKUJT E FUNDIT

  3 sallata ideale për të mbajtur dietën nën kontroll

  Në këtë artikull do të mësoni tre receta sallatash të shijshme dhe të lehta në përgatitje që u përshtaten më së miri nevojave të...

  Inkurajoni krijimtarinë e fëmijës suaj

  Vizatimi dhe pikturimi janë fryma e krijimtarisë, por kreativiteti...

  Çfarë nuk duhet ti thoni një çifti i cili e ka një fëmijë

  Fakti që çifti ka vetëm një fëmijë mund të...

  Mësoni vitin në të cilin do të agjërohet dy herë Ramazani

  Muaji i Ramazanit, para ekzistimit të teleskopit, u përcaktua...

  Diabeti – gjashtë rregullat që nuk duhen shkelur

  Regjimi i duhur ushqimor për njerëzit që vuajnë nga...

  Një e verdhë e vezës në ditë mban doktorrin larg

    Tani që e dini se kolesteroli në ushqime(dietal) nuk...

  A ndihmon kafeja për t’u dobësuar?

  Sipas dietologëve të gjithë njerëzit që kanë një jetë...

  Rregulla të mirësjelljes (bonton), gjatë takimit me ish të dashurin!

  Takimi me ish të dashurin mund të jetë një...

  Mundni cistat në gji me anë të bimëve

  Cistat në gji janë shfaqje e shpeshtë, kurse në...

  A duhet të ndryshojmë konceptin mbi virgjërinë?

  A është termi ‘virgjëri’ jashtë mode? Disa ekspertë mendojnë...

  E vërteta e përjetimit të orgazmës në palestër

  Kur një studjues i rrespektuar i seksit shkruan një...

  Çfarë dini për mineralet dhe rëndësinë e tyre?

  Mineralet janë shumë të rëndësishme për shëndetin e njeriut,...

  Çfarë e shkakton dhembjen gjatë aktit seksual?

  Dhembja gjatë aktit seksual nuk është dukuri e rrallë-...

  Horoskopi javor

  Dashi Nuk pritet që kjo të jetë një javë fort...

  10 kontrollet shëndetësore që duhet t`i bëjnë femrat mbi 50 vjeçe

  Plakja është një thikë me dy tehe, në njërën anë e keni përvojën që na jep një ...

  Dardha, fruti me vlera ushqyese që shëron këto 9 sëmundje

  Dardha jo vetëm që ofron shije shumë të ëmbël...

  Shëndeti

  spot_imgspot_img

  Si të ushqeheni shëndetshëm me këto 5 këshilla të thjeshta

  Shumë është gabim të mendojmë se të ushqyerit e...

  Kur e keni stomakun e fryrë nga stresi dhe kur nga trashësia?

  Për t’iu ardhur në ndihmë atyre që kanë nevojë,...

  4 gabimet më të shpeshta që bëjnë shumica e njerëzve kur masin tensionin e gjakut

  Mungesa e shenjave të dukshme klinike fatkeqësisht po shton...

  Nutricionistët tregojnë disa mënyra për t’i shtuar perimet në dietën tuaj

  Nutricionistët thonë se prania e perimeve në dietën tuaj,...

  A duhet të lani rrobat pas daljes nga shtëpia?

  Në këto ditë të izolimit, ju megjithatë duhet të...