19.7 C
Priština
More

  Të zgjedhura

  spot_imgspot_img

  Fëmijët e “Down Syndrome Kosova” realizojnë kalendar të veçantë 2022

  Një formë unike për t’u dalë në ndihmë fëmijëve të “Down Syndrome Kosova” në Mitrovicë e kanë gjetur Kompania Rajonale e Ujësjellësit në këtë komunë.Nga të vegjëlit e kësaj...

  Ja pse zemërimi i fëmijëve nuk duhet injoruar

  Shumë prindër mendojnë në një moment (shpesh gjatë viteve të hershme) se sjellja negative e fëmijëve të tyre është thjesht “kërkim i vëmendjes”. Prindërit gjithashtu priren të mendojnë se gjëja...

  Ilaçi i ri kundër kolestrolit – mund të shpëtojë 30 mijë jetë

  Një ilaç i shtrenjtë, që po “ndryshon lojën”, kundër kolesterolit, së shpejti mund t’u ofrohet qindra mijëra njerëzve në Mbretërinë e Bashkuar. Bëhet fjalë për një ilaç, i cili...

  iPhone 12 me probleme, Apple në kërkim të zgjidhjes!

  Përdoruesit ankohen për problemet me ekranet e iPhone 12. Apple po punon për një zgjidhje. Apple ka pranuar në një dokument të brendshëm që disa ekrane të iPhone 12 dridhen,...

  Disa hapa të thjeshtë si ta nisni ditën pa stres

  Stresi në kohët e sotme është padyshim një nga problemet më të shpeshta tek njerëzit. Për të gjithë ne është shumë e rëndësishme, që të mësojmë hapa të vegjël...

  Disa mënyra për të kaluar ditët me shi

  Pavarësisht nga mosha, ditët me shi, ulin gjendjen e mirë shpirtërore. Për fëmijët, kjo ndodhë për shkak se ata nuk mund të luajnë jashtë. Për të rriturit dhe të...

  Mënyra të thjeshta për të shpëtuar nga varësia prej rrjeteve sociale

  Ndikimi i rrjeteve sociale në jetën e njerëzve përpos të tjerave është edhe i dëmshëm. Kjo për faktin se është shumë e thjeshtë që të fiksohemi, të bëhemi të...

  Gabimet që bëni që në mëngjes kur shkoni në punë

  Minutat e para të ditës suaj të punës janë shumë të rëndësishme për një ecuri sa më të mirë të tetë orëve që ju presin më pas, sidomos sa...

  Gjërat që ju shtyjnë drejt suksesit

  Në botë praktikisht nuk ka njeri që nuk dëshiron sukses në një farë mënyre ose forme. Por arritja e suksesit në një betejë është më e lehtë të thuhet...

  Dhuratat ideale për ditëlindjet në karantinë

  Tashmë janë bërë 50 ditë që kur jemi izoluar në shtëpi, ashtu siç ka bërë pothuajse gjithë bota. Pothuajse gjithçka ka ndaluar punën, megjithatë ditëlindjet duhet të shënohen disi.Ëmbëlsirën...

  Izolimin kthejeni në kohë atraktive

  Java e parë e të mbyllurit në shtëpi mund të ketë qenë më e lehtë dhe interesante. Por tashmë kur ka kaluar edhe java e dytë, qëndrimi brenda fillon...

  7 lëvizje që na bëjnë të pëlqyeshëm

  Përshtypja që ju japim njerëzve në takim të parë është shumë e rëndësishme. Sidomos në botën e biznesit apo në ambiente të punës. Duke qenë të pranueshëm dhe pëlqyeshëm,...

  7 gabimet që shumica e njerëzve i bëjnë gjatë përgatitjes së tryezës

  Rregullimi apo shtrimi i tryezës duket një argëtim i paparë. Por, ka gjëra që mund t’i bëni gabim andaj edhe duhet të keni kujdes që çdo gjë të jetë...

  Si ta zbulojmë manipulimin me lajka?

  Lajkatimi është një formë e manipulimit verbal (këtu nuk bëhet fjalë për kompliment të sinqertë, por fjalët e mëdha të "lavdërimit" zgjedhen qëllimisht, që të ndikojnë në sjelljen e...

  Feng shui – këshilla për të tërhequr para në shtëpinë tuaj

  Feng shui – është një shkencë e lashtë kineze e cila përshkruan mënyrën e jetesës në harmoni të vazhdueshme dhe baraspeshë me rrethin ku jetojmë, me qëllim që të...

  Cilat të meta i vërejnë meshkujt në pamjen tuaj

  Meshkujt, në përgjithësi nuk vërejnë të metat dhe difektet tuaja, përveç nëse tentoni shumë që t’i fshehni ato. CFARË NUK VËREJNË MESHKUJT Celulitin, stomakun… Femra e cila është e sigurtë në vetvete,...

  Këto 36 pyetje do t’ju bëjnë të bini në dashuri

  Para 20 viteve, psikologu Arthur Aron hartoi 36 pyetje në të cilën ai mendonte se do ti bëjë dy të huaj të bien në dashuri me njëri- tjetrin. Dhe,...

  A dëshironi të ngeleni shtatzënë sa më shpejt të jetë e mundur? Ja se si …

  Për disa çifte, shtatzënia do të vijë shumë lehtë dhe natyrshëm, pa asnjë përpjekje, ndërsa për të tjerë kjo do të jetë një proces pak më i gjatë, i...

  Metoda “kokë-poshtë” rritë flokët 2-5 cm për vetëm 7 ditë

  Kjo metodë vjen nga SHBA, një mënyrë e re, e pazakontë për t'i rritur flokët shumë shpejt: quhet Metoda "kokë-poshtë" ( The inversion method). Të shohim si funksionon. Metoda "kokë-poshtë",...

  Trendi më i ri i xhinseve na la pa fjalë

  Kohët e fundit më shumë po shikojmë "çmendurira" në tendencat më të fundit të xhinseve, sesa gjëra të zakonshme. Tashmë stilistët duken të jenë në konkurrencë me njëri-tjetrin, për...

  Popular

  spot_imgspot_img