-4.2 C
Priština
0.7 C
Zürich
More

  Këshilla seksuale

  Zbuloni dosjen e tij seksuale me ndihmën e pozës të cilën e do më së shumti

  Është i mirë në krevat, këtë e shihni qartë. Tani është çështja a është i mirë për lidhje serioze. Për ta kuptuar këtë, kushtoni kujdes pozës të cilën e...

  Seks me dritë të ndezur apo fikur?

  Nuk ju pëlqen të bëni seks me dritë të ndezur? Një sondazh i kryesur nga “Boost” zbulon se shtatë në dhjetë njerëz zakonisht zgjedhin të fikin dritat kur bëjnë...

  Këto janë katër vende emocionuese për kënaqësi

  Shumë të dashuruar shijojnë seksin çdo ditë, andaj fillojnë të shpikin vende të reja për të bërë dashuri. Me kalimin e kohës, krevati i rehatshëm bëhet një opsion i...

  Sekretin e jetëgjatësisë e keni në shtratin tuaj

  Me një sekret të vlefshëm të jetëgjatësisë dhe mbrojtjes së fortë të sistemit imunitar, theksohet një jetë e shëndetshme seksuale, e cila karakterizohet nga marrëdhënie seksuale të kënaqshme, por...

  Çka ndodh kur nuk bëni seks?

  Ka një mori përfitimesh shëndetësore nga seksi, por ka edhe dhjetëra arsye pse mund të jeni në një ndërprerje seksuale. Ndoshta sapo keni dalë nga një marrëdhënie afatgjate dhe...

  Anorgazma: Gjithë arsyet që mund ta shkaktojnë

  Vështirësia ose paaftësia për të arritur orgazmën, pavarësisht stimulimit dhe prezencës së eksitimit quhet ndryshe 'anorgazmë'. Arritja e maksimumit të kënaqësisë seksuale nuk është gjithmonë e mundur dhe shkaqet...

  Rrezet e diellit shtojnë dëshirën për seks!

  Disa nga njerëzit më të lumtur në botë thuhet se janë ata që marrin shumë rreze dielli çdo vit. Nëse qëndroni brenda gjithë ditën ose nuk jetoni në një nga...

  Ca rregulla të kota rreth seksit dhe lidhjes që duhet t’i fshini nga mendja sapo t’i lexoni

  Hiq dorë nga klishetë! Të vendosesh në role specifike, të bën të humbasësh zërin e brendshëm. Ndaj jepi fund sfilitjes së gjatë, që nis me fjali të tipit: “duhet të...

  Mendimet më të zakonshme të burrave para seksit

  E dimë që po vdisni të dini mendimet e tyre, prandaj fillojmë! Sa seksi që është! Nëse nuk mendoni se partneri është shumë joshës përpara seksit, atëherë çfarë dreqin mendoni? Tërheqja...

  Sa duhet të zgjatë seksi që zonja të përjetoi kënaqësi maksimale?

  Se sa duhet të zgjatë seksi është pyetje që rrallëherë merr përgjigje adekuate, e sidomos kur është fjala për atë se sa duhet të zgjatë seksi që gratë të...

  A mund të mbeteni shtatzënë përmes seksit anal?

  Shumë njerëz zgjedhin seksin anal për një orgazmë më të fortë dhe mbi të gjitha sepse e mendojnë si një mënyrë efektive për të shmangur shtatzëninë. Por sa "i sigurt"...

  Kaq pak duhet që ai të mos ju harrojë kurrë që pas herës së parë

  Mbase do t’ju duket e çuditshme, por në të vërtetë ekziston një lloj paraloje që thuhet se lë mbresa në herën e parë me dikë. Bëhet fjalë për “lap...

  A është seksi dhurata më e mirë për Shën Valentin?

  Kur bëhet fjalë për Ditën e Shën Valentinit, disa njerëz mendojnë për romancë dhe disa për seks. Teknikisht, ata që e mendojnë seksin i përmbahen më shumë origjinës së...

  Shën Valentini afër – hani këto ushqime që rrisin dëshirën për seks

  Shën Valentini është afër dhe miliona njerëz nëpër botë kanë nisur planet për një mbrëmje romantike. Nëse doni të rrisni dëshirën tuaj seksuale përpara kësaj dite, duhet të hani...

  Si ta bëni pikante jetën tuaj seksuale edhe nëse jeni pak të turpshme

  1.Bëni një dush bashkë para gjumit ose para se të dilni për në punë. 2.Një ditë pushimi nga puna për të dy: justifikim për të qëndruar bashkë. 3.Këmbeni mesazhe flirtuese në...

  Gjithçka që duhet të dini për seksin në ujë

  Ka diçka në lidhje me seksin në ujë që ndihet çliruese. Ndoshta është aventura ose ndjenja e shtuar e intimitetit. Ose mbase është misteri i ecjes në ujëra të...

  Çka harrojnë gjithnjë femrat të bëjnë gjatë seksit?

  Seksi i mirë nënkupton vetëm njohuri të caktuar, fantazi të bujshme, por edhe disa shkathtësi. Nganjëherë madje edhe nëse i kanë të gjitha këto veti të theksuara, femrat thjesht...

  Çfarë ndikon tek ulja e dëshirës seksuale?

  Mbilodhja Jeni shumë të lodhur për seks? Nuk përbën një justifikim, edhe pse shpesh mund të ndikojë. Shumicës së grave u duhet të presin gjithë ditën për t'u shtrirë pranë...

  Omicroni ndikon edhe në seks

  Ekspertët besojnë se COVID-19 dhe variantet si Omicron po e bëjnë jetën tuaj seksuale më pak të këndshme.Veç karantinës që ndikoi 360 shkallë në jetën e njerëzve për shkak...

  4 pozicionet seksuale të cilat ofrojnë orgazmë që rrallë ndonjë grua e përjeton

  Në vend që të shfrytëzoni pozicionet seksuale të zakonshme, provoni një prej këtyre pozicioneve të çmendura të seksit për të arrirë një orgazmë që kurrë më parë nuk e...

  Popular

  spot_imgspot_img