-4.2 C
Priština
0.7 C
Zürich
More

  Shëndeti Seksual

  Ankesa më e madhe që partnerët kanë për njëri-tjetrin, kur bëhet fjalë për seksin!

  Një nga ankesat më të shpeshta seksuale që çiftet raportojnë është mungesa e dëshirës nga ana e gruas. Ekziston një diagnozë për këtë - Çrregullimi i Dëshirës Seksuale Hipoaktive...

  Orgazma ka efektet e saj anësore? Zbuloni nëse jeni edhe ju të pafat!

  Orgazma zakonisht shoqërohet me ndjenjën e kënaqësisë, por si çdo gjë tjetër, edhe orgazma ka efektet e saj anësore! Shkencëtarët e kanë quajtur këtë “fenomen periorgazmik” Orgazma përkufizohet si kulmi i...

  A duhet ndërprerë lidhjen, sepse është i keq në shtrat?

  Ai është bandill i përsosur për çdo gjë, përpos në seks. Ne do t’ju ndihmojmë ta zgjidhni këtë situatë të pakëndshme. Kur të njiheni me bandillin i cili është i...

  Këto janë katër vende emocionuese për kënaqësi

  Shumë të dashuruar shijojnë seksin çdo ditë, andaj fillojnë të shpikin vende të reja për të bërë dashuri. Me kalimin e kohës, krevati i rehatshëm bëhet një opsion i...

  Sekretin e jetëgjatësisë e keni në shtratin tuaj

  Me një sekret të vlefshëm të jetëgjatësisë dhe mbrojtjes së fortë të sistemit imunitar, theksohet një jetë e shëndetshme seksuale, e cila karakterizohet nga marrëdhënie seksuale të kënaqshme, por...

  A mund të shkaktojë seksi arrest kardiak?

  A e shkakton seksi, arrestin kardiak? Një studim i ri sugjeron se, megjithëse kjo mund të ndodhë, është shumë e rrallë. Në studim, studiuesit analizuan informacione nga më shumë se...

  Ngrënia e tepërt e mishit rrit rrezikun për infertilitet te burrat

  Burrat që hanë shumë mish rrisin rrezikun për t’u bërë infertilë, ka pohuar një studim. Ekspertët paralajmëruan se ata që planifikojnë të kenë një fëmijë duhet të sigurohen që po...

  Seksi është më i mirë pas martesës

  Seksi për personat e martuar është më i mirë sesa kur ishin beqarë, sipas një eksperteje. Ndërsa shumë njerëz besojnë se jeta seksuale përkeqësohet pasi të martoheni, psikoterapistët nuk...

  Rrezet e diellit shtojnë dëshirën për seks!

  Disa nga njerëzit më të lumtur në botë thuhet se janë ata që marrin shumë rreze dielli çdo vit. Nëse qëndroni brenda gjithë ditën ose nuk jetoni në një...

  Çfarë ju bën të mos ndiheni mjaftueshëm e eksituar në shtrat

  1. Keni çrregullime hormonale Një nga shkaktarët më të zakonshëm për tharjen vaginale është ulja e niveleve të estrogjenit gjatë menopauzës, perimenopauzës, pas lindjes apo gjatë ushqyerjes me gji, por...

  Pirja e duhanit ndikon edhe në jetën seksuale

  “Pirja e duhanit vret” nuk është vetëm një paralajmërim ligjor. Në fakt mund t’ju rrezikojë jetën. Duke filluar nga mushkëritë dhe zemra deri te kockat tuaja, mund të ndikojë...

  Si ndikon dimri në jetën seksuale?

  Edhe pse mund të mos vërehet, stinët kanë një ndikim të madh në jetën seksuale. Dimri ndikon në dëshirën tuaj seksuale në mënyra të habitshme - ndonjëherë duke rritur...

  Seks me barkun thatë – Po apo Jo?

  A keni menduar ndonjëherë kur seksi është më i mirë, para ushqimit apo pas? Po, mund t’ju duket si një gjë jo serioze, por të hani në kohën e...

  A duhet të ndryshojmë konceptin mbi virgjërinë?

  A është termi ‘virgjëri’ jashtë mode? Disa ekspertë mendojnë se kjo temë, është e komplikuar.Koncepti i “virgjërisë” ka probleme Feministët mendojnë se virgjëria tradicionalisht e kornizon seksualitetin femëror si një...

  Si të flisni me fëmijët tuaj për seksin: një udhëzues sipas moshës!

  Ndërsa kulturës pop i pëlqen të portretizojë mësimin e fëmijëve për seksin vetëm si një “bisedë” e madhe, ekspertët pajtohen se seksi është diçka për të cilën fëmijët duhet...

  Cili është më i mirë në krevat: majtaku apo djathtaku?

  Me siguri keni pyetur ndonjëherë a ekziston lidhja midis majtakëve, djathtakëve dhe seksit? Mësoni në vazhdim të këtij teksti! Keni menduar që mashkulli i mirë në krevat është ai që...

  A duhet të bëni seks anal?! Mjekët japin përgjigjen aq shumë të dëshiruar

  Pra, mesa duket, pjesa më e madhe e mjekëve janë të bindur se kryerja në mënyrë të mbrojtur e seksit anal nuk ju dëmton aspak, përkundrazi. Por pavarësisht këtyre...

  A është gjenetike madhësia e penisit?

  Kur bëhet fjalë për madhësinë e penisit, është ende një temë e madhe që mund të shkaktojë ankth për burrat.Shërbimi kombëtar shëndetësor (NHS) shprehet se madhësia mesatare e penisit...

  Studimi: Coronavirusi ndikon negativisht në cilësinë e spermës

  Rastet e rënda të Covid-19 mund të ndikojnë në cilësinë e spermës së një burri, duke ndikuar kështu ndoshta në fertilitetin e tij, sipas një studimi të ri të...

  5 gabimet dhe pasiguritë e përditshme që po dëmtojnë jetën tuaj seksuale

  Gabimi 1: Ju mungon iniciativa Shpeshherë femrat marrin pozicion pasiv në seks dhe presin kryesisht iniciativa nga partnerët e tyre. Por nëse nuk merrni edhe vetë iniciativa, nëse nuk dini...

  Popular

  spot_imgspot_img