17.7 C
Priština
More

  Rregullimi i shtëpisë

  spot_imgspot_img

  Mobilojeni shtëpinë pa shpenzuar shumë

  Mobilimi i shtëpisë do të ishte gjëja më e lehtë në botë, sikur mos të ishte një problem i vogël: financat!Të ndërrosh mobile, apo të bësh ndryshime me rëndësi...

  Këshilla për shmangien e gabimeve gjatë renovimeve

  Renovimi i shtëpisë është më kompleks sesa mund të duket. Shumë shpesh dëshirat dhe mundësitë që ofron hapësira, nuk përputhen me njëra tjetrën. Ndërsa gabimet mund të jenë të...

  8 arsye pse duhet të provoni sirtarë të hapur në kuzhinën tuaj

  A janë sirtarët e hapur praktik? Pyetëm disa bllogerë dhe morëm disa përgjigje të mira. Sirtarët e hapur rrisin opcionet e deponimit Nuk mund t`i shikonim sirtarët e sipërm të kuzhinës...

  12 këshilla për pastrim të shpejtë të përditshëm

  Është e mrekullueshme kur bëni shumë detyra në të njejtën kohë, nëse jeni duke folur në cellular, bëjen me zë që të mund të palosni rrobet nga maqina e...

  3 gjëra që duhet nxjerrë nga shtëpia sa më shpejt të jetë e mundur

  Sipas Feng Shui filozofisë disa gjëra në shtëpitë tona mund të tërheqin energji negative dhe bllokojnë atë positive. Pikërisht për këtë duhet sa më shpejtë të largohen nga shtëpia: ...

  9 truqe të mrekullueshme si të krijoni rend në shtëpinë tuaj!

  Pastrimi është diçka që ju duhet ta bëni me vendosmëri të plotë. Ndonjëherë, ne duhet të kalojmë një ditë të tërë dhe shumë përpjekje për të pastruar shtëpinë dhe...

  Pesë investime të mira pas të cilëve banesa juaj do të duket si e re! [Foto]

  Ju pëlqen apo jo, në një moment banesës suaj i duhet një renovim. Gjërat e reja janë bërë të vjetra, ato që kanë qenë të vjetra tani janë shkatërruar,...

  Arsyet pse dhoma e ndenjies ka nevojë për një tryezë mbrapa divanit

  Pse vetëm tavolina e mesit të ketë të gjithë vëmendjen? Jepini hapësirës mbrapa divanit një dekorim plot dashuri me anë të këtyre shembujve: 1. Shtoni interes. 2. Ekstra ulje. 3. Mbushni hapësirën, 4....

  Mënyrat e dekorimeve që e bëjnë shtëpinë tuaj të duket më e pastër

  Shtëpitë janë mjaft kaotike, edhe pa bërë gjëra që të duken dhe ndjehen madje edhe më të pista. Kjo nuk ka të bëjë me rregullimin praktik apo rrëmujën, por...

  Ata blenë tokë të mbuluar me shkurre: 16 vjet më vonë, kjo është shtëpia më e bukur në botë!

  Entuziazmi i turistëve me shtëpinë e bukur është aq i madh sa që vazhdimisht qëndrojnë skaj saj që të fotografohen, dhe në fund përfundon me bllokimin e trafikut Kur...

  7 gabimet që shumica e njerëzve i bëjnë gjatë përgatitjes së tryezës

  Rregullimi apo shtrimi i tryezës duket një argëtim i paparë. Por, ka gjëra që mund t’i bëni gabim andaj edhe duhet të keni kujdes që çdo gjë të jetë...

  9 gjërat që duhet t`i keni në shtëpi nëse dëshironi të jeni e lumtur

  Rezultatet e kërkimeve të shumta kanë treguar se cilat janë gjërat e nevojshme që duhet t`i keni në shtepi për të qenë më e lumtur. Mure të gjelbërta apo të...

  Si të bleni një divan të përsosur

  Kur bëhet fjalë për blerjen e mobiljeve, divani është pjesa më e vështirë. Mund të jetë shumë i shtrenjtë, por meqenëse është pika kyçe e dhomës qendrore, ajo duhet...

  5 gabimet më të shpeshta në rregullim të banesës

  Në rrugën e definimit të banesës në stilin tuaj dhe në dizajn të enterierit, ...

  Ngjyra për muret – Si ta zgjedhni ngjyrën më të mirë për shtëpinë tuaj?

  Ngjyrat për mure në kohën e sotme moderne mund të jenë të lloj-llojshme.

  Gjërat të cilat mund t’i bëni me kapëse rrobash

  Plastike apo nga druri, kapëset për rroba nuk janë vetëp për të mbajtur rrobat e varura. Bëhuni kreativë dhe krijoni me to gjëra të bukura. Saksi lulesh tepër joshëse Këtë saksi...

  9 mënyra për ta bërë shtëpinë tuaj më të rehatshme dhe të ajrosur

  Drita e mjaftueshme jo vetëm që i jep shtëpisë tuaj një frymë të re ...

  Atmosfera vjeshtore e enterierit për disponim më të mirë

  Atmosfera vjeshtore në shtëpi, e theksuar me aplikimin e ngjyrave ...

  Ngjyra neutrale për orendi të shtëpisë

  Disenjatorët e orendive (interierit) shpesh zgjedhin një ngjyrë neutrale për të ngjyrosur muret ...

  Popular

  spot_imgspot_img