29 C
Priština
More

  6 gabime që shëmtojnë edhe dizajnin më të bukur brenda shtëpisë

  spot_imgspot_img
  1. Një tryezë e rrëmujshme

  Gjëja e parë që të bie në sy kur hyn në kuzhinë është tryeza ku gatuhet. Nëse ka shumë gjëra mbi të dhe tryezë, rrjedhimisht ambienti do të duket i pistë dhe i rrëmujshëm. Eshtë e vështirë ta mbash sipërfaqen e saj të pastër nëse keni me qindra gjëra përreth, prandaj kujdesuni të vendosni gjithçka në vendin e duhur.

  1. Hapësira poshtë krevatit 

  Ka shumë pluhur aty dhe jo vetëm, prandaj tregohuni 2-fish të vëmendshëm.

  1. Bimët e shtëpisë

  Sa më të pastra t’i mbani aq më bukur do të duket ambienti ku jetoni. Janë pikërisht këto detaje që bëjnë ndryshimin. Mos harroni të pastroni gjethet nga pluhuri i çdo dite.

  1. Aromat e pakëndshme në frigorifer

  Selektoni gjithë ushqimet që nuk duhen më kujdesuni për aromën e tij. Vendosni pak limon nëpër frigorifer ose sodë bukë, për të neutralizuar aromat.

  1. Hapësira tek dritarja

  Vendi që mbledh më shumë pluhur, papastërtira, etj. Lyejeni herë pas here dhe kujdesuni ta pastroni.

  1. Rroba të hedhura sa andej këndej

  Mund të kesh interierin më të bukur në botë, por nëse nuk ke vend mjaftueshëm për rrobat, ambienti s’do të jetë në lartësinë e duhur. Mos lini asnjë rrobë pa vendosur në vendin e tij.

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...