28.6 C
Priština
More

  MODA

  spot_imgspot_img

  Kjo do të jetë ngjyra kryesore e sezonit të vjeshtës sipas ekspertëve

  Kjo nuancë u rri shkëlqyeshëm të gjithave! Ngjyra bezhë është bërë shumë aktuale gjatë vitit të kaluar, ndërkaq popullariteti nuk do t’i humbë as gjatë vjeshtës. Stilsitët dhe dizajnerët pajtohen, nëse...

  Si të dukemi bukur duke u mbrojtur nga Coronavirusi

  Gjendja pandemike nuk do të thotë të humbni dëshirën për tu dukur bukur. Ekzistojnë forma përmes së cilave, duke u mbrojtur nga virusi Corona, do të dukeni me stil. Përdorimi...

  Çantat mikro, trendi i kësaj vere

  Ishte Lizzo në American Music Aëards vitin e kaluar që tërhoqi vëmendjen me çantën mikroskopike, por, kuptohet, nuk është ajo e vetmja. Shumë prej personazheve të njohur kanë prezantuar...

  Sandalet e verës 2020 që duhet t’i keni patjetër

  Ka me qindra modele sandalesh që na duken si shpëtim gjatë verës, por siç ndodh në gjithçka, disa stile dallojnë nga të tjerët. Sandalet e 2020-ës janë një kombinim...

  Bikinet më “IN” të momentit, të punuara nga “Arta’s made”

  Bikinet të punuara me thurrje, këtë vit duhet t’i keni patjetër në dollapin tuaj. Në po të njëjtin stil, “IN” janë edhe veshje për dalje në mbrëmje. E për të poseduar...

  Mënyrat për të arritur xhinset perfekte

  Femrat e kanë fiksim që xhinset të ju rrinë mirë. Që ato të puthiten me trupin, të mos shkaktohen rrudha, të rrijnë pa lëvizur tek beli. E duket se...

  Kapelja e peshkatarit rikthehet në modë

  Ato që njihen si “bucket hat” tashmë janë trendi i 2020-tës.Këto kapele që peshkatarët i përdorin të mbrohen nga dielli, në modë hynë në vitet e 90-ta. Por ato...

  Xhinset e ngushta nuk janë më “IN”

  Kur të përfundojë izolimi, moda do të ketë ndryshuar goxha shumë. Prandaj edhe garderoba jonë duhet të rifreskohet. Mund të fillojmë nga xhinset. Një nga trendet që tashmë po zhduket,...

  Fustani me jastëk është moda e karantinës

  Njerëzit po tregojnë se janë mjaft kreativ gjersa qëndrojnë të mbyllur në shtëpi. E këto ide të tyre mund t’i gjeni në të gjitha rrjetet sociale. Maniakët e modës kanë...

  Në kohë të pandemisë lindin maskat me stil

  Coronavirusi, shumë shpejt, nga Kina kaloi edhe në në vende të tjera të botës. Ndërsa tani epiqendër e ka kontinentin evropian. Të gjithë njerëzit janë duke respektuar masat e...

  9 këshilla si të zgjedhni çantë që nuk ju lëndon shpinën

  Çantat janë pjesë e pashmangshme e përditshmërisë sonë. Por ato mund të jenë edhe një barrë që shkaktojnë dëmtime në trupin tonë, nëse nuk zgjedhim të duhurën. Më poshtë...

  Rruza e gurë në geta për dukje unike

  Getat e dekoruara me rruza e gurë vezullues tashmë janë pjesë e modës në mbarë botën dhe secila vajzë a grua duhet t’i posedojë në dollapin e rrobave. Varësisht nga...

  5 gabime që bëjnë femrat kur blejnë këpucë me taka të larta

  Këpucët e reja me taka të larta të kanë krijuar plagë (fluska) që në ditën e parë kur i ke veshur? Ndoshta gjatë kohës së blerjes nuk je kujdesur...

  Gjëra që ekspertët e modës kurrë nuk i bëjnë

  Ekspertët e modës jorastësisht emërtohen kështu, apo jo? Ata thjeshtë dinë gjithçka që ka të bëjë rreth modës, andaj kur ata thonë për diçka “jo” atëherë ne mënjëherë pushojmë...

  6 arsye për të mos veshur xhinse të ngushta

  Nëse tentoni t`a përkujtoni fëmijërinë sigurisht që do ju kujtohet edhe fakti se keni urryer xhinset e ngushta sepse gjithmonë kanë qenë jopraktike pasiqë nuk keni mundur të luani...

  Dita kur nuk dëshironi të grimoheni – Ja si të dukeni bukur për një sekondë

  Nuk keni nevojë për grim, por vetëm këtë truk! Kristina Endru, blogere e modes e cila fshihet pas blogut “Hello Fashion”, ka pranuar se ka ditë që kur nuk ka...

  6 fakte që kurrë nuk i keni ditur për Zara-n!

  Zara njihet deri tani si një nga brendet më të njohura në botë. Është një reputacion ndërkombëtar për stilin e veçantë me çmime mahnitëse, gjë që e ka mbajtur...

  10 gjërat që mund t’i largoni nga dollapi juaj i veshjes

  Jeni të gatshëm të bëni një spastrim të garderobës suaj? Filloni me gjërat në këtë listë dhe do të ndiheni si një i rritur, i mirë-organizuar në çdo kohë. ...

  3 këshilla nga stilistja njujorkeze Olivia Palermo se si të zgjedhni bikini ideale

  Sezoni i vjeshtës po afrohet dalëngadalë pothuajse në fazën përfundimtare. Mes gushtit dhe fillimit të shtatorit, shumica presin pushimet ideale dhe motin e këndshëm për në deti, dhe nëse...

  5 mënyra si të vishni sytjena me dantelë dhe të dukeni si një femër plot stil!

  Dy gjëra janë shumë joshëse – të brendshmet e femrave dhe detajet me dantelë. Dhe kur kombinohen këto të dyja, nuk ka asgjë më tërheqëse dhe e bukur për...

  Popular

  spot_imgspot_img