-4.2 C
Priština
2.9 C
Zürich
More

  Këshilla

  Si ta kaloni ftohjen shpejt – pesë hile që funksionojnë

  Rastet e “super të ftohtit” po vazhdojnë të përhapen, me shumë persona që përjetojnë simptoma klasike të ftohjes dhe gripit, pavarësisht se dimrit i ka ardhur fundi. Simptomat më të...

  Ja çfarë s’duhet të përdorni kurrë në fytyrë!

  Njerëzit që hezitojnë të përdorin produkte bukurie me bazë kimike të blera në dyqane janë të prirur drejt përfshirjes së përbërësve të kuzhinës në rutinën e tyre të zakonshme...

  Tri gjërat që mund të bëni për ta larguar stresin

  Në çdo shtëpi, ka një pjesë të shtëpisë ose një hapësirë ​​të caktuar që ndonjëherë është në rrëmujë. Megjithatë, kur ky kaos është pjesë e përditshmërisë suaj, atëherë mund të...

  Këto simptoma të depresionit nuk duhet t’i injoroni kurrë

  Njohja e simptomave të depresionit mund të jetë vërtet e rëndësishme kur bëhet fjalë për mbështetjen e një personi të dashur. Kur bëhet fjalë për depresionin, humori i vazhdueshëm...

  Njihuni me shkaqet dhe këshillat e trajtimit të dhimbjes së shpinës pas lindjes

  Ndryshimet hormonale dhe biologjike gjatë shtatzënisë dhe lindjes mund të ndikojnë negativisht në trupin e një gruaje dhe mund të duhen disa muaj për t’u rikuperuar plotësisht prej tyre,...

  7 këshilla indiane për t’ju mbajtur të rinj dhe të shëndetshëm

  Në ditët e sotme, ka shumë mënyra për t’u kujdesur për bukurinë dhe shëndetin tuaj, por njerëzit indianë përpiqen të gjejnë burimin kryesor të të gjithëve, e ku përfshihen...

  Katër arsye pse duhet të bëni një sy gjumë pasdite

  Gjetja e kohës për të pushuar në mes të angazhimeve të përditshme mund të jetë e vështirë, por një sy gjumë ka përfitime që mund t’ju ndihmojnë të përmirësoni...

  Këto janë disa nga ushqimet që duhet të shmangni nëse vuani nga ankthi

  Pa dyshim, dieta jonë dhe në përgjithësi ushqimet që zgjedhim të konsumojmë kanë një rol të rëndësishëm në psikologjinë tonë. Është vërtetuar shkencërisht se ushqimet e përpunuara mund të shkaktojnë...

  Përdorimi i qepës për lehtësimin e dhimbjeve

  Jo vetëm që është një përbërës i domosdoshëm në shumë pjata, por është edhe një mrekulli e vërtetë kur bëhet fjalë për trajtimin e disa sëmundjeve dhe problemeve shëndetësore. Ja...

  Katër vitamina që të gjithë meshkujt duhet t’i marrin

  Nëse jeni një burrë që përpiqeni të kujdeseni për shëndetin tuaj të përgjithshëm, ka disa suplemente që mund të dëshironi t’i merrni. Express.co.uk ka treguar katër vitaminat që të gjithë...

  Tri mënyra tjera për ta përdorur vajin e kokosit, e që nuk i keni dëgjuar më parë

  Nëse mendoni se vaji i famshëm i kokosit mund të përdoret vetëm për t’i bërë flokët më të shëndetshme dhe më të ndritshme, jeni gabim. Vaji i kokosit nuk përmban...

  Masazh këmbësh i miratuar nga ekspertët që ju ndihmon të flini më mirë

  Një gjumë i mirë gjatë natës është jashtëzakonisht i rëndësishëm për mirëqenien e përgjithshme. Por disa njerëz mund të kenë vështirësi për të fjetur mirë dhe arsyet mund të...

  Konsumoni këto ushqime gjatë dimrit për një trup të shëndetshëm

  Ndërsa moti i ftohtë është i përsosur për t’u kënaqur me pjatat dekadente, kujdesi për trupin tuaj është gjithashtu jashtëzakonisht i rëndësishëm. Për të mbajtur lëkurën dhe zorrët të...

  Ngrohja e ushqimit në një mënyrë të caktuar mund të rrisë rrezikun për kancer

  Mënyra se si ne ushqehemi ka ndryshuar në mënyrë drastike gjatë dekadave të fundit. Duke u larguar nga produktet e freskëta, shumë prej nesh konsumin e tyre ditor të energjisë...

  A lejohet të lahemi kur jemi të sëmurë?

  Kjo çështje ka qenë objekt polemikash prej dekadash dhe ja çfarë thonë mjekët. Gjyshet tona na mësuan një gjë, thonë mjekët – në këtë rast është e rrezikshme. Cila është...

  Cila është koha e duhur për të marrë vitaminat?

  Në mënyrë që vitaminat dhe mineralet që merrni të forcojnë imunitetin tuaj dhe të përmirësojnë shëndetin tuaj në mënyrë që të funksionojnë vërtet, është e rëndësishme që t’i merrni...

  Nëse nuk i lani dhëmbët para gjumit, mësoni diçka të keqe që po ju ndodh

  Ka akoma njerëz që pretendojnë se duhet t’i lajnë dhëmbët një herë në ditë dhe shumë prej tyre kanë zgjedhur që kjo herë të jetë në mëngjes, shkruan “Health...

  Ky ritual para ngrënies mund të ndihmojë në lehtësimin e problemeve me tretjen

  Është gjithmonë mirë të ndalosh çdo gjë që po bën dhe të marrësh frymë thellë. Por a e dini se në fakt mund të çojë në një mori përfitimesh...

  Ushqimet që ndihmojnë në menaxhimin e ankthit

  Ankthi, ndjenja e frikës  dhe shqetësimit, mund të bëhen shumë të mundimshme për njerëzit. Megjithatë, nëse bëhet shumë i shpeshtë si reagim ndaj stresit, mund të mendoni të bëni...

  Si të përmirësoni humorin në një ditë me shi?

  Një ditë me shi dhe e zymtë ju bën të ndiheni pa energji dhe pa motivim. Shumë njerëz pëlqejnë të rrinë në shtrat, të shohin televizor dhe të mos...

  Popular

  spot_imgspot_img