19.7 C
Priština
More

  Dekorime

  spot_imgspot_img

  Ide krative për të zbukuruar muret e shtëpisë

  A jeni merzituar me pamjen e bardhë dhe të njëtrajtshme të mureve në shtëpi? Me pak punë dhe kreativitet ju mund ta ndryshoni krejtësisht atë duke e disenjuar ashtu...

  Ide krative për të zbukuruar gjërat nga jeta e përditshme

  Fotografitë më poshtë paraqesin disa ide kreative, të cilat që mund ti bëjmë në shtëpi për tu argëtuar apo edh për të zbukuruar pjesë të gjërave që përdorim çdo...

  8 ide se si të bëni unaza vetë

  Unazat kreative për vite me rradhë janë një hit i vërtetë, sidomos në pranverë dhe verë, kur veshim dorëza. Shikoni disa ide se si t’i bëni thjeshtë vetë. 1. Unazë...

  Ku ti vendosni fotografitë dekoruese në shtëpinë tuaj?

  Keni një numër të madh të fotografive dhe nuk e keni idenë se çfarë të bëni me to. Keni kujtime shumë të mira dhe çdoherë që i shikoni dhe...

  Çka nuk duhet të mbajnë femrat në shtëpi?

  Detajet e tepërta. Nëse keni shumë stoli apo zbukurime, ...

  Dekorimi (stilimi) i hapësirave të vogla: Me shumë më pak gabime

  Mos luani në të sigurtë, mos i ngjyrosni muret me të bardhë, mos e ngarkoni hapësirën me shumë gjëra.

  Renditini pecetat në formë bredhi

  Nëse dekorimi i tavolinës është njëri ndër sendet kryesore për festat e fund vitit duhet ta sillni këtë ide brilante dhe pecetat t'i renditini në formë bredhi. E gjitha që...

  Ku tjetër mund të përdoret llaku për thonj

  Shumë prodhime në amvisëri mund t'i përdorim në më shumë mënyra seç kemi shprehi t'i përdorim, e kështu është edhe me llakun  për thonj. Ju zbulojmë ide shumë të...

  Popular

  spot_imgspot_img