8.6 C
Priština
16.3 C
Zürich
More

  Tri lule që ju mbrojnë në zyrë

  spot_imgspot_img

  Lulet që do të ju prezantojmë, nuk janë të rëndësishme vetëm për dekorim të hapësirës, por ato do të zvogëlojnë rrezatimet e dëmshme në hapësirën që ju qëndroni. Prandaj shpejtoni t’i sillni në zyre.

  E para është Aloe Vera e cila thith rrezatimet elektromagnetike të monitorit të kompjuterit tuaj dhe të telefonit mobil. Për më tepër, kjo lule nuk ka nevojë për mirëmbajtje të veçantë, përveç se ta ujitni njëherë në javë.

  Kaktusin mund ta blini në ngjyra dhe madhësi të ndryshme, sipas dëshirës. E rëndësishëm është ta keni në zyrë sepse absorbon të gjitha rrezatimet e dëmshme në hapësirë të vogël. Edhe kjo bimë nuk ka nevojë për ndonjë kujdes specifik.

  Spatifiliumi është një lule që duhet se s’bën të qëndrojë afër kompjuterit a televizorit. Ajo ushqehet me rrezatime të dëmshme. Përsëri, edhe kjo nuk do të ju marrë kohë në kujdes. Mos harroni, kur ta blini ndonjërën, ose të tria për zyre, merrni nga një edhe për shtëpi.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Hamide Zhigolli dhe Zonja Elena nga Shqipria

  Kujdesi për familjet në Zvicër nga mashtrueset dhe kërcënimet,...

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...