-4.2 C
Priština
0.7 C
Zürich
More

  Dashuria & Martesa

  Shenjat që tregojnë se ai/ajo është i/e duhura për ju

  Shpesh njerëzit kanë vështirësi për ta kuptuar nëse personi me të cilin po dalin është i duhuri apo jo. Ekspertët kanë përcaktuar disa shenja që tregojnë se ai është personi...

  Shenjat që iu tregojnë se partneri juaj po iu tradhëton

  Të zbulosh se partneri iu ka tradhëtuar nuk është kurrë e lehtë, por shumica e njerëzve do të preferonin më shumë ta dinin të vërtetën sesa të qëndronin në...

  Çfarë është një ‚lidhje rastësore‘ dhe ç’duhet të prisni prej këtij raporti

  Nëse ka një "kërcënim" të përbashkët në lidhjet e të gjithëve ne, në një pikë ose tjetrën është vështirësia në përcaktimin e llojit të marrëdhënies. Na ndodh të mos...

  Çfarë kanë të përbashkët çiftet që janë bashkë më shumë se 1 dekadë

  10 vjet me dikë është një kohë vërtet e gjatë. Por çfarë është edhe më mbresëlënëse është fakti që të jesh sërish i dashuruar edhe pas një dekade së...

  Tre arsye të forta pse duhet të zihesh me partnerin

  Shumë çifte mendojnë se mungesa e zënkave është shenjë e një lidhjeje të shëndetshme, por në fakt janë konfliktet që forcojnë një çift. Leximi i mendjes dhe shmangia janë...

  Arsyet e vërteta të largimet të meshkujve nga partneret

  Kur një mashkull vendos të largohet, gjithçka që duhet të bëni është t’i uroni atij një udhëtim të lumtur. Arsyeja pse një burrë largohet nga një grua është gjithmonë e...

  Diferencën ideale në moshë për një martesë të lumtur

  Diferenca në moshë mes dy të dashuruarve është tema që nuk del kurrë nga moda. Studimet e fundit kanë treguar se është faktor me rol kyç në një marrëdhënie dhe...

  Tri problemet e mëdha me të cilat përballen çiftet në lidhje

  Të mbash një marrëdhënie të shëndetshme romantike kërkon përkushtim dhe punë, gjë që mund të shpjegojë pse njerëzit shpesh thonë se një marrëdhënie e caktuar nuk “funksionon”.Ashtu si personalitetet...

  Si të zihesh me partnerin/en në mënyrë të shëndetshme

  Konfliktet janë të pashmangshme në çdo marrëdhënie njerëzore si në familje, në shoqëri, në punë, pak më tepër edhe në çift për të cilën do flasim në këtë artikull...

  Disa arsye pse burrat që tradhtojnë rrinë me gratë e tyre

  Një studim zbuloi se 2.2% e të martuarve raportuan se kishin pasur më shumë se një partner gjatë një viti. Në përgjithësi, sipas studiuesve, rreth 15-25% e burrave të...

  Çfarë e merr vëmendjen më shumë në takimin e parë?

  Një takim i parë është shumë i rëndësishëm për shumë arsye. Përveç përshtypjes, në takimin e parë nëse jeni vigjilentë mund të kuptoni çfarë ju bashkon apo ju ndan. Çamçakëzi...

  A është martesa sekreti i një jete më të gjatë?

  Një martesë e lumtur është me të vërtetë çelësi për një jetë më të gjatë dhe më të shëndetshme, sipas një studimi në Mbretërinë e Bashkuar. Në studimin e parë...

  Studimi: Gratë thonë ‘të dua’ mesatarisht 15 ditë më vonë se burrat

  Filmat e Hollivudit mund t’i portretizojnë gratë si më emocionale, por në fakt janë burrat ata që të parët thonë ‘të dua’. Një studim ndërkombëtar mbi këto dy fjalë...

  Partnerë të ngjashëm apo e kundërta është më tërheqëse?

  Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet e dashurisë, mbi 80 përqind e njerëzve besojnë se e kundërta të tërheq. Megjithatë, ky është një mit. Në realitet, njerëzit priren të tërhiqen...

  3 këshilla thelbësore që duhet t’i keni parasysh sidomos javën e parë të bashkëjetesës/martesës

  Vetëm se nuk keni bërë ende atë dasmën e shumëpritur, s'do të thotë se s'mund ta quani veten të martuar. Bashkëjetesa kërkon punë, përkushtim dhe shumë tolerancë, por le...

  Arsyet pse disa gra refuzojnë martesën

  Më poshtë janë disa arsye pse disa gra refuzojnë të martohen. Eksperienca të këqija me një martesë të mëparshme. Marrëdhëniet kërkojnë punë në mënyrë sistematike dhe shumë intensive. Për disa gra...

  Nëse martoheni në këtë moshë gjasat janë të mëdha të divorcoheni

  Koha që partnerët kalojnë së bashku tregon shumë për marrëdhënien e tyre. Por shumë studime tregojnë se vetë fillimi mund të përcaktojë rrjedhën por edhe fundin e një lidhjeje apo...

  Varësia ndaj dashurisë: Mund të duket romantike, por është e rrezikshme

  Xhelozia dhe dëshira për të pasur partnerin nën kontroll, janë gjëra që ndodhin në të gjitha marrëdhëniet. Por, kur shtohet varësia në dashuri? Ashtu si personat e varur nga seksi,...

  Agjencia martesore “Coffee and Company” ka zbuluar rezultatet e një sondazhi mbi tradhtinë.

  Me sa duket, femrat tradhtojnë më shumë sesa meshkujt dhe arsyet janë të shumta. Duket se meshkujt nuk janë të vetmit të cilët humbasin “rrugën e drejtë”. Sondazhi u krye...

  Disa shenja delikate tregojnë se partneri nuk kujdeset për ju

  Ndonjëherë lëvizjet e partnerit mund të interpretohen si shprehje dashurie, por kur i studioni më mirë, do të shihni se pas tyre nuk fshihen gjithmonë qëllimet e mira. Këto janë...

  Popular

  spot_imgspot_img