29 C
Priština
More

  3 këshilla thelbësore që duhet t’i keni parasysh sidomos javën e parë të bashkëjetesës/martesës

  spot_imgspot_img
  Vetëm se nuk keni bërë ende atë dasmën e shumëpritur, s’do të thotë se s’mund ta quani veten të martuar. Bashkëjetesa kërkon punë, përkushtim dhe shumë tolerancë, por le të flasim për javen e parë të martesës/bashkëjetesës. Ka disa gjëra që duhen diskutuar (ose hequr dorë) sidomos ditët e para të jetesës së bashku.
  Lamtumirë telefon

  Tingëllon e çuditshme sepse ju e keni pritur me padurim momentin kur ai t’ju propozonte dhe doni ta ndani me të gjithë botën. Megjithatë bëni kujdes sepse nguti për t’ju treguar të gjithëve mund t’ju shkëpusë vëmëndjen nga partneri juaj. Njëkohësisht, njerëzit do nxitojnë t’ju bëjnë pyetje dhe t’ju kërkojnë sugjerime, prandaj është e sugjerueshme që javën e parë të shkëpusni marrëdhëniet me të gjitha rrjetet sociale.

  Flisni për ekonominë

  Pavarësisht se një bisedë parash do ju duket e papërshtatshme, kjo është pikërisht biseda e parë që ju duhet të bëni. Nëse kjo gjë nuk ndodh, pas tre javësh ose muajsh do ta gjeni veten duke menduar sesi të gjeni paratë për të realizuar planet që kishit në mendje. Duhet të përcaktoni një buxhet për shpenzimet dhe t’i premtoni njëri-tjetrit që nuk do shpenzoni më shumë seç duhet.

  Merreni me qetësi

  Nuk duhet ta konsideroni si një konkurs ku duhet të dilni sa më mirë. Mos u nxitoni në marrjen e vendimeve dhe mendojini gjërat para se të vendosni. Nuk është e thënë që duhet t’i keni të gjitha të planifikuara që javën e parë.

  Burimi: Women’s Health

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...