28.6 C
Priština
More

  KOSOVARJA

  spot_imgspot_img

  Italiania përgatitet që të fillojë shkollën e mesme në moshën 90 vjeçare

  Një grua italiane 90 vjeçare, që nuk mundi ta vijoj shkollimin për shkak të Luftës së Dytë Botërore, është kthyer në klasë për të studiuar, në mënyrë që të...

  Transplantimi i qelizave imunitare rezulton i suksessëm në trajtimin e sklerozës multple

  Qelizat imunitare kundër etheve të gjëndrave mund të jenë shumë të rëndësishme në trajtimin e sklerozës multiple. 24 pacientëve me sklerozë multiple iu transplantuan qeliza që shënjestronin virusin prapa etheve...

  Horoskopi javor

  DASHI  Puna: Tashmë e keni kuptuar se projekti juaj do të ngadalësohet për shkak të disa faktorëve të papritur. Për të shmangur humbjet financiare, mos bëni premtime serioze që nuk mund...

  „Faj“ bashkon Dafinën dhe Elinel

  Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri ka qenë mjaft aktive së fundmi me projekte muzikore. Po ashtu, këto projekte u priten mirë dhe u pëlqyen nga publiku. Si rezultat i kësaj, secila...

  Si shënohet Ramazani në mbarë botën?

  Ramazani është muaji i nëntë i kalendarit islamik dhe është një muaj i shenjtë për myslimanët. Gjatë këtij muaji, rreth 1.6 miliardë muslimanë në mbarë botën  agjërojnë, nga agimi...

  Fuqitë e fshehura të shenjës së Luanit

  Çdo shenjë e zodiakut lind me përzierjen e vet kozmike të pikave të forta dhe të dobëta, dhe këto karakteristika të veçanta mund t’u japin atyre disa dhurata shumë...

  Horoskopi javor

  DASHI  Puna: Kujdes në veprimet tuaja dhe do të arrini sukses të madh. Analizoni veprimet tuaja, si dhe qëllimet e aspiratat. Mos u shqetësoni, gjithçka që filloni ju sjell përfitime dhe...

  Publikohet himni i FIFA World Cup Qatar2022

  FIFA ka lansuar himnin e saj për Kampionatin Botëror në futboll, i cili kësaj radhe do të mbahet në Katar. https://www.youtube.com/watch?v=vyDjFVZgJoo&t=1s Kënga, që në gjuhen arabe titullohet “Hayya Hayya", ndërsa në...

  Dardan Molliqaj dhe Besa Shahini bëhen prindër të një vajze

  Ish-ministrja e Arsimit në Shqipëri, Besa Shahini dhe kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj, janë bërë prindër të një vajze. Lajmin e ka bërë të ditur vet Shahini përmes një shkrimi...

  Kulla Eiffel feston ditëlindjen e 133

  Kulla Eiffel sot i bëri 133 vjet. Kryevepra teknologjike prej hekuri, e krijuar nga Gustave Eiffel për të përkujtuar njëqindvjetorin e Revolucionit Francez, u përurua zyrtarisht në Paris më 31...

  Këtu gjeni një listë të gjërave që nuk e prishin agjërimin

  Nëse keni pasur dyshime se çfarë do të prishë agjërimin, kjo listë do të iu ndihmoj të kuptoni më mirë. Duke ju uruar muaj të mbarë e të begatë të...

  Fuqitë e fshehura të shenjës së Gaforres

  Shenja juaj e diellit është e pajisur me lëvizje të fuqishme falë tipareve të saj të dallueshme astrologjike. Ndërsa aftësia natyrore e Gaforres për dhembshuri dhe aftësia për të kapur...

  5 gjëra që i ndodhin trupit tonë kur bërtasim

  Një sondazh që u bë në vitin 2018 tregoi se 22% e pjesëmarrësve të tij raportuan se ndiheshin të zemëruar, ndërsa 39% ndiheshin jashtëzakonisht të shqetësuar. Dhe teksa zemërimi...

  Çfarë (nuk) duhet të bëni gjatë Ramazanit

  Ramazani është muaji më i shenjtë në kalendarin islamik dhe përfshin agjërimin gjatë orëve të ditës, të mos hahet apo pihet deri në perëndim të diellit. Gjatë Ramazanit i cili...

  Të pini kafe çdo ditë është mirë për zemrën dhe jetëgjatësinë, thotë studimi

  Pirja e kafesë mund të mbrojë zemrën dhe nuk shkakton probleme, sipas një studimi. Pirja e dy deri në tre filxhanë kafe në ditë është shoqëruar me rrezik më...

  Çfarë e përcakton ngjyrën e syve dhe a mund të ndryshojë ajo me kalimin e kohës?

  Në të kaluarën, njerëzit besonin se mund të parashikonin ngjyrën e syve të fëmijëve duke parë ngjyrat e syve të prindërve dhe gjyshërve. Bazuar në besimin se sytë kaf’ janë...

  Si është shpikur në të vërtetë Viagra?

  Miliona burra gjatë dekadave të fundit kanë zgjedhur këtë pilulë të vogël blu për të zgjidhur problemin e tyre jo shumë të vogël. Megjithatë, është e sigurt që një...

  Si ta kuptoni sipas gjuhës së trupit se po ju gënjen dikush?

  Fatkeqësisht, nuk ka ndonjë truk magjie për të qenë shumë të sigurt nëse dikush po na gënjen apo jo, megjithatë “gjuha e trupit” shpeshherë tregon më tepër seç mund...

  Horoskopi javor

  DASHI (21 mars – 19 prill) Puna: Kërkoni bashkëpunëtorë cilësorë me të cilët mund të konsideroni zgjerimin e biznesit tuaj. Lumturia e palëkundur do t’ju çojë drejt suksesit. Gjendja financiare tregon...

  Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse flini me çorape

  Kur bëhet fjalë për të veshur çorape në shtrat, gjithçka varet nga preferencat personale. Disa nuk mund të bien në gjumë nëse nuk kanë çorape të ngrohta në këmbë,...

  Popular

  spot_imgspot_img