11.3 C
Priština
More

  Udhëtime

  spot_imgspot_img

  Miliona evropianë nuk kanë para për pushime verore

  Konfederata e Sindikatave Evropiane tha se shumica e familjeve me të ardhura të ulëta në Bashkimin Evropian nuk do të mund të përballojnë shpenzimet e një pushimi veror këtë...

  Domosdoshmëria e shkuarjes në pushim

  Të gjithë ata që ende nuk kanë shkuar në pushimin e merituar vjetor duhet të mendojnë për këtë gjë.Hulumtimet kanë treguar se udhëtimet në bregdet ose në vende të...

  Magjia e “Mrizit të Zanave”

  Kuzhina shqiptare është e larmishme dhe e pasur me specialitete të ndryshme. Në të gërshetohen perimet, pemët e brumërat, duke ofruar shije tërheqëse edhe për ndërkombëtarët. Fuqinë dominuese të gatimeve...

  Delight Hotel në Ksamil – destinacioni juaj i preferuar për pushime të rehatshme!

  Gjithmon kur mendojmë destinacionet verore-përrallore, mendja na shpie tek pamjet natyrale magjepsëse, klimen me diell, rërën e bardhë dhe me ujë të pastërt kristal. Ksamili padyshim është njëri nga destinacionet...

  Moska vendi i magjisë së dimrit

  Kur përmendim dimrin dhe udhëtimet, menjëherë na vjen në mendje Moska. I njohur ndryshe si qyteti i akullt. Rusia është një vend me trashëgimi të pasur kulturore dhe një peizazh...

  Udhëtim romantik, me apo pa fëmijët?

  Pasi të bëheni me fëmijë, romanca nuk duhet të mbetet jashtë kufijve. Thjesht duhet të punoni më shumë për ta realizuar atë. Kjo vlen edhe kur udhëtoni. Ndoshta një...

  Pesë destinacionet që nuk duhen humbur

  Në vitin 2020-të, pandemia nga Covid-19 dominoi gjithçka. Por edhe kur bota përpiqej të përballonte virusin, kërkesa për të eksploruar vende, nuk u zhduk. Në kërkimet e kryera, fluturuesit e...

  Mungesa e kalciumit nxit depresionin

  Kalciumi është një mineral thelbësor për organizmin. Ai është i domosdoshëm për shëndetin e zemrës, veshkave dhe organeve të tjera. Kaliumi i lejon muskujt të lëvizin, nervat të transmetojnë mesazhet...

  Lajm i mirë për bashkatdhetarët, Aeroporti i Prishtinës po hapet

  Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” është i mbyllur për fluturimet e rregullta që nga marsi i këtij viti. Si në shumë vende të botës, edhe Kosova kishte mbyllur...

  5 këshilla për ecje gjatë verës

  Vera sjell shumë aktivitetet tërheqëse por temperatura të larta nga të cilat duhet të kemi kujdes. Ecja në vende malore është një rekreacion që verës e preferojnë shumë njerëz. Është e...

  Vizitoni Muzeun Etnologjik në mënyrë virtuale

  Në kohën e pandemisë COVID-19, këngëtarët po perfojmojnë nga shtëpitë e tyre e artistët po publikojnë punimet e tyre në mënyrë virtuale. Shumë muze botërorë tashmë janë të mundshme...

  Shijoni muzetë më të njohur në botë nga shtëpia

  Vetë izolimi mund të sjellë probleme më komplekse përtej të pasurit ushqim mjaftueshëm. Në aspektin e argëtimit dhe edukimit, mund të sjellë boshëllëk dhe mërzitje. Surfimi në rrjete sociale...

  Bregdeti i Vunoit, nga Jali në Dhërmi

  Kur bie fjala për rivierën shqiptare mendja direkt nna shkon në atë pjesë të bregdetin Jonian për të cilën krenohemi shumë. Bregdeti i Jonit nis nga Uji i Ftohtë në...

  Udhëzues i mrekullueshëm „24 orë“ – New York dhe aranzhimet e tij

  Duke pasur parasysh se agjencitë lokale nuk kanë për të ofruar ...

  Nuk do të besoni se çfarë harrojnë njerëzit në hotele!

  Shkopi magjik i Harry Potter, derra të vogla dhe implantet e gjirit janë në ...

  10 ishujt më romantik në botë

  Bora - Bora, grupi i ishujve të mbrojtura nga era, i cili i takon Ishujve Shoqërore të Polinezisë Franqeze, është ishulli më romantik në botë, ...

  Çfarë mund të bëni falas në Paris dhe në Londër?

  Pasi që Parisi dhe Londra janë në mesin e qyteteve më të shtrenjta në botë, ...

  Ndihma e parë në plazh: Meduzat, iriqët, merimangat …

  Nëse ju djeg meduza, do të ndihmojë shpërlarja me ujë deti dhe uthull, kurse tek djegiet e forta si dhe pickimi i peshkut merimangë kërkoni ndihmën e mjekut. Gjëmbat...

  Popular

  spot_imgspot_img