11.3 C
Priština
More

  Këshilla shtepiake

  spot_imgspot_img

  Këto lloj enësh nuk duhet t’i pastroni asnjëherë në enëlarëse

  Makina larëse e enëve është një ndihmesë e vërtetë në shtëpi dhe bashkë me të kursejmë kohën që përndryshe do ta linim mënjanë për larjen e tyre. Sidoqoftë, ka enë...

  Pesë mënyra si të freskoni shtëpinë pa kondicioner

  Këto ditë mund të jenë ditët më të nxehta të kësaj vere. Për ju që nuk keni kondicioner në shtëpitë tuaja më poshtë gjeni pesë mënyrat e mbajtjes së...

  Si të largohen njollat e djersës nga rrobat

  Përveç gjërave të bukura, vera vjen edhe me shumë “siklete” të vockla. Siç janë përshembull njollat e djersës në bluzën apo fustanin e ri. Sa i sikletshëm është ai...

  Si mund t’ju qëndrojnë më gjatë lulet të freskëta? 6 truqe profesionale

  A e dini si të zgjasni jetëgjatësinë e luleve qe i keni të vendosura në vazo? Këtu po ju paraqesim disa triqe profesionale që mund t’ju ndihmojnë në lidhje...

  10 gjërat mahnitëse që mund ti bëni me pudër të fëmiëjve

  Ne adhurojmë produktet e shtrenjta të bukurisë, mirëpo së fundmi jemi duke u inspiruar nga mënyrat e ndryshme se si do mund të përdornim pudrën e fëmijëve. Andaj, përkufizuam...

  8 gabime të mëdha që i bëni në banjë!

  Mësoni shprehi të mençura për mirëmbajtjen e vendeve të ndotura në banjë Nuk e mbyllni kapakun e tualetit gjatë lëshimit të ujit Sipas një studimi, 60% e të anketuarve treguan...

  5 mënyra si të krijoni një shtëpi më paqësore

  Kthejeni shtëpinë tuaj plot tension në hapsirën përfundimtare qetësuese me këto këshilla të thjeshta Feng Shui. Shkurtoni rrëmujën - Largoni gjithçka që ju shkakton mendime stresuese, mbani vetëm ato elemente...

  Si të zbardhni rrobat?

  Ja një mënyrë shumë të thjeshtë se si t'u kthejmë rrobave bardhësinë. Është e njohur që limoni ka një përdorim të gjerë në kosmetikë, që zbardh njollat në lëkurë, apo...

  Nxitoni për të shkuar në punë? Ja se si të hekurosni këmishën për 90 sekonda

  Nëse ju ka zënë gjumi në mëngjes, ose thjeshtë nuk keni kohë asnjëherë të hekurosni këmishën për në punë, mos u shqetësoni! Mund ta hekurosni për 90 sekonda të...

  20 mënyra të reja ku mund të përdorni limonin

  Të gjithë e kemi të njohur përdorimin tradicional të limonit për lehtësimin e dhimbjeve të fytit dhe për përmirësimin e shijes së ushqimeve të caktuara. Por limoni mund të...

  Si ta largoni erën e pakëndshme të duhanit?

  Tymi i duhanit lëshon erë të pakëndshme, e cila shumë vështirë largohet, posaçërisht dimrit. Ja pesë mënyrat për largimin e erës së pakëndshme të cigareve. Pirja e duhanit në ambiente...

  Feng shui – këshilla për të tërhequr para në shtëpinë tuaj

  Feng shui – është një shkencë e lashtë kineze e cila përshkruan mënyrën e jetesës në harmoni të vazhdueshme dhe baraspeshë me rrethin ku jetojmë, me qëllim që të...

  Qeni nuk zgjedhet nga pamja, por nga karakteri

  Pa marrë parasysh në të gjitha, cilën do racë të qenit ta zgjedhim, për te duhet të kujdesemi çdo ditë dhe duhet t’i kushtojmë vëmendje. Mos lejoni që pas...

  Gjërat e pazakonta të cilat qentë mund t’i nuhasin!

  Është dëshmuar se pacientët që vuajnë nga kanceri në mushkëri apo gjinjë, gjatë frymëmarrjes nxjerrin këto erëra. Ashtuqë qentë sot stërviten për të paralajmëruar njerëzit për rrezikun e thithjes...

  10 ushqimet që nuk duhet t`i mbani në frigorifer

  Këto ushqime është më mirë të jenë në banak apo qilar, pasi ne frigorifer mund t'a humbasin freskine,  shijen apo aromen e tyre.  Qepë Lagështia e frigoriferit do të bëjë...

  6 sekretet e konzervimit të ushqimt me ujë të nxehtë

  Të gjithë përdorim kavanoza për turshi. Dhe, ne mendojmë se është në rregull dhe goxha fantastike. Por, para se të mbushni kuzhinën tuaj me kavanoza të nxehtë prej qelqi...

  Popular

  spot_imgspot_img