11.3 C
Priština
More

  Make UP

  spot_imgspot_img

  Ja si të kuptojmë që na kanë skaduar produktet e grimit

  Pjesa më e madhe e produkteve të grimit nuk kanë një afat skadence, prandaj është e vështirë të kuptosh se kur ka ardhur momenti që t’i hedhësh në koshin...

  6 hapa të rëndësishëm nëse doni buzë të plota

  Nëse për një arsye apo një tjetër keni vendosur të mos i bëni buzët, por në të njëjtën kohë po vdisni për t'i patur pak më të plota, ka...

  Truku më i thjeshtë për t’i dhënë formë vetullës dhe gjithë fytyrës suaj!

  Ndërsa pastrimi dhe heqja e rregullt e vetullave është mënyra e parë që na vjen ndërmend për rregullimin dhe formësimin e vetullës, ekziston dhe një mënyrë e thjeshtë për...

  7 gabime që mund të jeni duke bërë me aplikimin e rimelit pa e kuptuar!

  1 –Kur e aplikoni rimelin në majat e qerpikëve në fillim, duhet të shihni lart për ta aplikuar edhe në fundet/rrënjët e qerpikut, gjë që mund të shkaktojë njolla...

  Këto tri ngjyra buzëkuqi do të jenë hit këtë pranverë

  Ndonjëherë është shumë e vështirë të gjesh nuancën ideale, mirëpo lajm i mirë është që në pranverë do të jenë në trend ngjyrat të cilat i rrinë mirë çdo...

  Ç’ndodh nëse e përdorni më shumë seç duhet zbutësin e buzëve

  Shpëtimi ynë i vetëm për buzët gjatë ditëve të ftohta të dimrit është zbutësi! Ajo që ndoshta s'dimë është se përdorimi i tepërt i zbutësit të buzëve s'përbën vetëm...

  Fjetja me make-up ju sjell këto dëmtime të lëkurës

  Edhe pse mund të duket e padëmshme, fjetja me një fytyrë të mbushur me tualet mund të bëjë më shumë sesa thjesht t’ju bëjë pisë çarçafin. Një dermatolog shpjegon se...

  3 këshilla të thjeshta që ‘make up-i’ t’ju rezistojë gjatë gjithë ditës

  Asnjë vajze nuk i pëlqen kur ‘make up-i’ shkrin për shkak të diellit apo fshihet gjatë ditës. Nëse ju qëndroni me orë të tëra për të bërë ‘make up-in’,...

  Si të dukeni bukur pa lyer qerpikët

  Për artistët e make up-it, rimeli është i lodhshëm dhe i besdisshëm, kurse për ne shumë i nevojshëm. Askush nuk do sy që ngjajnë të lodhur, pa jetë dhe...

  5 hile make up-i që i bëjnë dhëmbët tuaj të duken më të bardhë

  Ndonjëherë, nuk ka rëndësi sa shumë kujdesemi për dhëmbët, ushqimi, kafja e përditshme dhe gjithcka tjetër lënë pasojat e tyre mbi to. Pas një moshe të caktuar, të gjithëve...

  Çfarë i ndodh fytyrës kur hiqni dorë nga grimi

  Ky artikull, do të ju bëj ta rimendoni grimin e radhës. Je më pak i mbrojtur nga dielli Shumica e produkteve të grimit, përmbajnë elementë që luftojnë me rrezet...

  Si t’ja bëjmë që make up-i të mos prishet prej maskës

  Tani që maska është ligjërisht e detyrueshme, e kemi të qartë që një pjesë të mirë të ditës do ta kalojmë me të. Problemi i dytë pas “bezdisjes” që...

  Forma jote e buzëkuqit zbulon shumë për karakterin tënd si grua

  Asnjë grua nuk është e plotësuar pa një buzëkuq, e për këtë nuk ka dyshim! Me nuancën e duhur të buzëkuqit, çdo fytyrë bëhet më e ëmbël ose më...

  Përdoreni buzëkuqin në mënyrën e duhur për pamje të bukur

  Lyerja e buzëve ka shumë rëndësi në dukjen tuaj. Varësisht nga përdorimi i saj, buzëkuqi transformon fytyrën tuaj, për të mirë ose për të keq. Prandaj është shumë e...

  Mendoni dy herë para se të përdorni letra të lagura

  Janë të lehta për t’u përdorur, sidomos kur jemi duke shpejtuar, por letrat e lagura gjersa largojnë papastërtitë, mund të shkaktojnë goxha dëme. Prandaj është mirë të mendojmë dy...

   A mbijeton COVID-19 në produkte të grimit?

  Për tashmë dy muaj, kemi ndjesinë se duhet dezinfektuar gjithçka që prekim, gjithçka që na rrethon. Nuk dyshojmë se mendja ju ka shkuar edhe për produktet e grimit. Ekspertja e...

  Fshehtësia e buzëve të buta dhe rozë

  Të gjitha, vajza e gra, duan buzë të buta dhe me ngjyrë natyrale rozë. Kështu, bukuria natyrale vihet në pah.Megjithatë janë disa faktorë që shkaktojnë plasaritje dhe humbje shkëlqimi...

  Pas përdorimit të kësaj përzierje nuk do të keni nevojë për qerpikë artificial

  Qerpikët janë grimi më i zakonshëm që të gjitha gratë dhe vajzat nuk dalin nga shtëpia pa të. Dëshira e të gjithave është që ato ti kenë sa më...

  Pastroni brushat e grimit shpejt dhe lehtë

  Për grimeret është e domosdoshme që të pastrojnë pajisjet e grimit pas çdo klienteje. Por kjo nuk është e nevojshme për juve që i keni personale. Mbase mjafton njëherë...

  Pse duhet që të lyeni buzët sa më shumë?

  Ne të gjithë e dimë se lyerja e buzëve mund të jap rezultatin mahnitës të gjithë pamjes suaj, mirëpo ky mund të jetë edhe më tepër se kaq. Po, Aliza...

  Popular

  spot_imgspot_img