13.3 C
Priština
More

  Për të përgatitur rimelin vet në shtëpi, iu duhen vetëm 2 produkte

  spot_imgspot_img

  E thjeshtë fare dhe vetëm me dy përbërës.

  Përdorimi i rimelit duket të jetë një dëshirë e përjetshme femërore për të theksuar qerpikët dhe për ta bërë më zhbirilues shikimin.

  Para se të mësoni se si të përgatisni vetë një rimel, është e rëndësishme të dini që zgjedhja e këtij produkti është themelore për shëndetin e syve.

  Për të përgatitur një maskara në shtëpi duhet të përdorni vaj aloe vera dhe karbon aktiv (qymyr organik) që gjendet në farmaci. Metoda është e thjeshtë:

  1.Vendosni në një tas rreth gjysmë kapsule karbon aktiv dhe gjysmë lugë kafeje aloe vera.

  2.Pasi të keni përzier mirë përbërësit aplikojeni rimelin në qerpikë me një furçë për rimel.

  3.Është mirë që të mos i lëvizni qerpikët për pak në mënyrë që të mos njollosni sytë. Zakonisht, këto rimele të bëra në shtëpi ruhen në frigorifer, në një enë hermetike.

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...