6.6 C
Priština
More

  Këto produkte bukurie nuk duhet t’ju mungojnë kurrë femrave

  spot_imgspot_img

  Sigurisht që kujdesi për trupin dhe fytyrën i takon më së shumti vajzave, ndaj janë ato që shpenzojnë edhe më tepër për këtë pjesë.

  Pavarësisht se vajzat mendojnë se çdo produkt kozmetik është i rëndësishëm, në fakt ka disa prej tyre që janë më thelbësorë. Më poshtë gjeni produktet që nuk duhet t’i mungojnë asnjë vajze.

  Krem kundër diellit

  Përdorni një krem ​​kundër diellit me një indeks mbrojtës (SPF) të paktën 15 për ta mbajtur lëkurën tuaj të bukur dhe shkëlqyese dhe për të parandaluar rrudhat dhe plakjen. Kërkoni në tregun e kremrave hidratues me krem ​​dielli.

  Maska për fytyrën

  Një maskë për fytyrën për pastrim të thellë që do të heqë çdo gjurmë të përbërjes dhe do ta mbajë fytyrën tuaj të ndritshme dhe të pastër është e nevojshme një herë në javë. Ju mund të gjeni maska ​​të gatshme të bukurisë në treg, por gjithashtu mund të krijoni tuajat me materiale që tashmë ekzistojnë në kuzhinën tuaj.

  Krem për sytë

  Një nga gjërat më të rëndësishme që mund të bëni për fytyrën tuaj është të vendosni krem ​​për sytë në mënyrë që të parandaloni ose të hiqni qafe rrudhat e shprehjes për të buzëqeshur pa frikë. Pra, kremrat e syve janë të domosdoshëm për të zvogëluar fryrjen rreth syve, vijat e buta dhe rrathët e errët.

  Balsam buzësh

  Të kesh buzë për të puthur një pëllëmbë buzësh është thelbësore për kujdesin, mbrojtjen dhe hidratimin e buzëve. Balasami është baza perfekte para çdo buzëkuqi ose shkëlqimit të buzëve!

  Vajra esencial

  Një vaj i mirë do t’ju ​​ndihmojë të hiqni qafe qelizat e thata dhe të vdekura në sipërfaqen e lëkurës që e bëjnë atë të shurdhër, të lodhur dhe të dëmtuar. Nëse planifikoni të përdorni një shtresues lëkure, zgjidhni një produkt që është i përshtatshëm për lëkurën tuaj, veçanërisht nëse keni një lëkurë të ndjeshme.

  Krem për këmbët

  Kremrat e këmbëve janë një mini, shtëpi, banjë, që qetëson dhe hidraton këmbët në çdo kohë. Në një jetëgjatësi mesatare, vlerësohet se njerëzit kalojnë 115,000 milje. Pra, sa mund të zgjasin këmbët tuaja? Aplikoni natën për tu thithur brenda natës. Nëse keni thembra të thatë dhe të plasaritur, vendosni kremin tuaj dhe vishni çorape për rezultate më të mira.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...