29 C
Priština
More

  Thonjte

  spot_imgspot_img

  Çfarë i ndodhë trupit tuaj pasi bëni manikyr?

  Të gjithë e dimë që nuk duhet të përdorim shpesh manikyr, sepse thonjtë fillojnë të thahen dhe të zverdhen. Por ky lloj produkti kozmetik mund të shkaktojë dëme më...

  Heqja e xhelit të thonjëve në kushte shtëpie

  Mbase ka shumë prej juve që nuk dëshironi të mbushni thonjtë me xhel, sa herë që ju rriten. E në momente të caktuara ai bëhet edhe neveritës. Por pastrimin e...

  Forconi thonjtë me këta përbërës

  Shumë femra përballen me problemin e thyerjes së thonjëve, apo rritjes së tyre të ngadalëshme. Një recetë e thjeshtë, në kushte shtëpie, ndihmon tejkalimin e këtij problemi.Përbërësit: Një llak për...

  Efektet e frikshme anësore për llakun e thonjve që askush nuk ju tregon

  Kur unë fillova të lyej llonjtë e mi në shkollë të mesme, babai im i cili ishte prodhues i mobiljeve, mënjëherë vuri re se era që shkaktoi llaku ngjasonte...

  Gjëja e vetme që nuk duhet të bëni kurrë ndaj thonjve të thyer

  Thonjtë e dëmtuar dhe të thyer ta shpifin vërtetë. Duket sikur ju nevoitet shumë kohë dhe mund deri sa t’i rritni ato, ose të shkoni nëpër sallone për trajtim...

  Kam bërë pushim nga xheli i thonjëve

  Ja pse duhet ta bëni edhe ju! Xheli në thonj për mua nuk paraqet asgjë të papranueshme. Gëzohem kur i kam thonjtë të rregulluar, ndryshe dhe kur duken të shëndetshëm. Nëse...

  12 gjëra që duhet të ndaloni së bëri thonjve tuaj njëherë e përgjithmonë

  Ndoshta keni vendosur mos t’i kafshoni më thonjtë apo të zhveshni llakun e thonjve ...

  Çfarë duhet të dijmë për përmbajtjen e produkteve të manikyrit?

  Manikyri është pjesë e jetës së femrave dhe megjithëse nuk mund të ...

  Si të hiqni manikyrin me xhel pa i dëmtuar thonjtë tuaj?

  Përfitimet e manikyrit me xhel janë të pafundme. Kjo nënkupton se ...

  Thonj të shëndetshëm dhe të fortë me këtë recetë – Provojeni

  Pamja e thonjve tuaj thotë shumë për ju dhe për këtë arsye është shumë e rëndësishme ...

  Gjatë prerjes së thonjve, një gjë nuk duhet ta bëni kurrë

  Për shumicën nga ne, kujdesi për thonjtë tanë është sinonim i mirëmbajtjes së ...

  A e dini se çka paraqesin vijat e bardha në thonjtë tuaj?

  Njollat e bardha, të cilat quhen leukonychia, zakonisht paraqiten për shkak të ...

  5 gjëra që askush nuk ju ka treguar për thonjtë artificial akrilik

  Unë parapëlqej shumë rritjen e thonjve artificial me akril, i lyej rregullisht me ngjyra të ndryshme dhe u jap formë sipas trendeve të fundit. Kur njerëzit më shohin, kanë...

  7 mënyra të thjeshta si ti ruani thonjtë nga thyerja dhe dëmtimi i tyre

  Pavarsisht se i kemi thonjtë argëtuese dhe funksionale, ...

  Çfarë thonë thonjtë për karakterin tuaj

  Ky test mund të zbulojë shumëçka për ju, ...

  Tetë këshillat se si të bëni pedikyrë të shpejtë në shtëpi

  Dëshironi të dini se si mund të rregulloni këmbët për atë eventn e madh që ...

  Ja pse kurrë nuk duhet të preni lëkurën përreth thonjve tuaj

  Gishtërinjtë tuaj janë si një lule delicate, apo si një virgjëreshë në natën e matures, ...

  5 probleme shqetësuese të thonjve dhe si t’i rregulloni ato

  Shkaqet e problemeve të ndryshme të thonjve shpesh i ngatërrojmë me diçka tjetër që në të vërtetë nuk ka fare të bëjë me atë.

  Njihuni me truqe të vogla të lyerjes së përsosur të thonjve!

  Nevojitet pastrues i llakut, vaj për thonj, krem për duar dhe llak i përsosur. Përtacia nuk është e dëshirueshme. Për të pasur thonj të bukur dhe të rregulluar është më...

  Me pak të holla deri tek pamja e re

  Nëse jeni të pakënaqura nga pamja dhe jeni të bezdisura nga vetja, nuk keni nevojë të shpenzoni shuma të mëdha parash për ndryshime të pamjes. Nuk ju duhen armatat...

  Popular

  spot_imgspot_img