Shumë femra përballen me problemin e thyerjes së thonjëve, apo rritjes së tyre të ngadalëshme. Një recetë e thjeshtë, në kushte shtëpie, ndihmon tejkalimin e këtij problemi.Përbërësit:

Një llak për thonjë, pa ngjyrë

3 thelpinj hudhra

20 pika lëng limoni

1 kapsulë vitaminë E

Përgatitja:

Fillimisht hudhrën futeni në ujë të nxehtë për 15 minuta dhe shtypeni deri sa të bëhen kremoze.

Këtë masë, përziejeni me përbërjen e kapsulës së vitaminës E. Më pas shtoni edhe pikat e limonit dhe përziejeni masën mirë deri sa gjithçka të jetë e miksuar mirë.

Me këtë përbërje, thonjët duhet të trajtohen për 1 muaj, me qëllim të rezultateve sa më të mira.