11.3 C
Priština
More

  Showbiz

  spot_imgspot_img

  Arbana Osmani në pritje të fëmijës së tretë

  Arbana Osmani ka treguar se është në pritje të fëmijës së tretë. Lajmin ajo e ka dhënë në natën finale të Big Brother VIP. “Edhe për mua ka qenë ndoshta...

  Leonora Jakupi publikon këngën “Komandant” (VIDEO)

  Këngëtarja e njohur kosovare Leonora Jakupi, ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor. Kënga titullohet “Komandant” dhe është përcjellë me një videoklip, në të cilin shihet këngëtarja me...

  Konfirmohet lidhja e Fifit, ja kush është i dashuri i saj!

  Këngëtarja kosovare, Filloreta Raçi-Fifi, e konfirmuar lidhjen e saj të dashurisë me Adis Patushin nga Shqipëria. Fifi derisa ishte në një koncert me një puthje në buzë bashkë me Patushin...

  Nuk do ta besoni sa vjet mbush Shyhrete Behluli

  Këngëtarja e mirënjohur kosovare e këngës popullore, Shyhrete Behluli, ka festuar sot 60 vjetorin e lindjes. Ajo në rrjetet sociale publikoi foto të vetën dhe një tjetër me bashkëshortin,...

  Neki Emra bëhet baba për herë të parë

  Këngëtari prizrenas, Neki Emra tashmë është ka marrë epitetin e të qenit baba – kjo pasi që, ai dhe bashkëshortja e tij, Zana Zhaveli, kanë pritur në jetë dy...

  Rita Ora, në ‘MTV Europe Music Award 2021’

  Sukseset e këngëtares me orgjinë shqiptare, Rita Ora, nuk kanë të ndalur. Artistja do të jetë pjesë e “MTV Europe Music Award 2021” më 14 nëntor. Në këtë mbrëmje...

  Bebe Rexha bëhet imazh i atleteve të reja nga ‘Puma’ dhe ‘Deichmann’

  “Puma” dhe “Deichmann” po lansojnë një koleksion të ri atleteve dhe kanë angazhuar këngëtaren dhe autoren e këngëve, Bebe Rexha, për një fushatë të re reklamuese.Dy modele të reja...

  Dua Lipa së shpejti me këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

  Këngëtarja me origjinë kosovare, Dua Lipa, së fundi ka dhënë një intervistë. Ndër të tjera, ajo ka zbuluar se është duke punuar dhe shumë shpejt do lansojë në treg...

  Adriana Matoshi regjistrohet si deputete

  Aktorja e njohur, Adriana Matoshi, është regjistruar te mërkurën, zyrtarisht si deputete e Kuvendit të Kosovës. Ajo arriti që të sigurojë votat e mjaftueshme për një nga ulëset në Kuvendin...

  Rita Ora vlerësohet me tre disqe platini në Australi nga “Warner Music Australia”

  Sukseset nuk kanë të ndalur as për artisten tjetër shqiptare me famë botërore, Rita Orën. Bukuroshja, e cila numëron 16 milionë ndjekës në Instagram, tregon se është vlerësuar me tre...

  Çmimi “Albumi më i mirë vokal i Pop-it” në duart e Dua Lipës

  Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka fituar çmimin e Grammy’s për “Albumin më të mirë vokal të Pop-it” për vitin 2021 me albumin e saj, “Future Nostalgia”...

  Don Xhoni anulon të gjitha koncertet e planifikuara shkaku i COVID-19,

  Rep-artisti tashmë shumë i njohur shqiptar, Don Xhoni, është njëri ndër këngëtarët më të kërkuar për mbrëmjet muzikore, falë sukseseve që arriti me publikimin e këngëve të tij, të...

  Kur kthehem në shtëpi, jam thjeshtë Dua

  E quajtur “mbretëresha e diskos gjatë karantinës”, këngëtarja Dua Lipa u bë një nga artistet më të dëgjuara të vitit 2020 kur publikoi albumin e saj të dytë, “Future...

  Dua zbulon të ftuarën speciale për “Studio 2054”

  Dua Lipa ka zbuluar edhe një të ftuar të koncertit virtual të saj. Te premten (27 nëntor), po mbahet koncerti virtual i Dua Lipës, ndërsa ajo tani po bën përgaditjet...

  6 nominime Grammy për Dua Lipën

  Këngëtarja kosovare me renome ndërkombëtare, Dua Lipa, sapo ka shënuar rekordin e ri. Ajo është nominuar në gjashtë kategori të “Grammy Awards 2021, ku tre prej tyre janë më kryesoret. “Regjistrimi...

  Shkurte Fejza po sjell këngë të re për fundvit

  Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Shkurte Fejza ka dhënë lajmin e gëzueshëm për fansat e saj. Meqenëse po iu afrohemi festave të fundvitit, artistja bashkë me kolegët e saj kanë...

  Dua Lipa paralajmëron ‘Studio 2054’ që transmetohet live edhe në Kosovë

  Sekreti është zbuluar dhe pritjes i ka ardhur fundi. Biletat për Dua Lipa Studio 2054 tashmë janë në shitje në Festtix, platformën më të re ndërkombëtare për menaxhimin e eventeve,...

  Elton John përgëzon Dua Lipan: “Ke bërë albumin më të mirë të vitit”

  “Future Nostalgia” ishte padyshim një sukses për Dua Lipën, dhe një gjë të tillë e ka vënë në pah edhe Legjenda e muzikës Elton John. Gjatë një videoje live...

  Bebe Rexha krenohet me flokët kuq e zi

  Bebe Rexha nuk heziton të tregojë gjithmonë patriotizmin e saj. Ajo është njëra ndër këngëtaret shqiptare, që po shënon suksese të mëdha në arenën ndërkombëtare. Së fundi, artistja ka ndryshuar...

  Rita Ora së shpejti me një projekt të veçantë

  Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, e cila nuk njeh kufinj kur bëhet fjala për sukses, ka paralajmëruar se do të sjellë një projekt të ri. Rita Ora, këngëtarja...

  Popular

  spot_imgspot_img