14.1 C
Priština
More

  Veshmbathje

  spot_imgspot_img

  Gjëra që ekspertët e modës kurrë nuk i bëjnë

  Ekspertët e modës jorastësisht emërtohen kështu, apo jo? Ata thjeshtë dinë gjithçka që ka të bëjë rreth modës, andaj kur ata thonë për diçka “jo” atëherë ne mënjëherë pushojmë...

  6 arsye për të mos veshur xhinse të ngushta

  Nëse tentoni t`a përkujtoni fëmijërinë sigurisht që do ju kujtohet edhe fakti se keni urryer xhinset e ngushta sepse gjithmonë kanë qenë jopraktike pasiqë nuk keni mundur të luani...

  Dita kur nuk dëshironi të grimoheni – Ja si të dukeni bukur për një sekondë

  Nuk keni nevojë për grim, por vetëm këtë truk! Kristina Endru, blogere e modes e cila fshihet pas blogut “Hello Fashion”, ka pranuar se ka ditë që kur nuk ka...

  6 fakte që kurrë nuk i keni ditur për Zara-n!

  Zara njihet deri tani si një nga brendet më të njohura në botë. Është një reputacion ndërkombëtar për stilin e veçantë me çmime mahnitëse, gjë që e ka mbajtur...

  10 gjërat që mund t’i largoni nga dollapi juaj i veshjes

  Jeni të gatshëm të bëni një spastrim të garderobës suaj? Filloni me gjërat në këtë listë dhe do të ndiheni si një i rritur, i mirë-organizuar në çdo kohë. ...

  3 këshilla nga stilistja njujorkeze Olivia Palermo se si të zgjedhni bikini ideale

  Sezoni i vjeshtës po afrohet dalëngadalë pothuajse në fazën përfundimtare. Mes gushtit dhe fillimit të shtatorit, shumica presin pushimet ideale dhe motin e këndshëm për në deti, dhe nëse...

  5 mënyra si të vishni sytjena me dantelë dhe të dukeni si një femër plot stil!

  Dy gjëra janë shumë joshëse – të brendshmet e femrave dhe detajet me dantelë. Dhe kur kombinohen këto të dyja, nuk ka asgjë më tërheqëse dhe e bukur për...

  Femrat kanë hequr dorë nga tangat…

  Tregu i brekëve është duke bërë interesant edhepse ende është nën hijen e modës së lartë dhe trendeve që vijnë me të. Cilat janë risitë në ktë segment? Shumë brende...

  Femra, investoni në këto gjëra dhe nuk do të pendoheni

  Bleni vehtes orë cilësore, kapelë dhe çantë dhe gjithnjë qëndroni zonjë Nëse keni tridhjetë e më shumë vite, dhe nuk e dini këtë fshehtësi të çdo gruaje, është koha që...

  Një fustan të tillë duhet ta keni patjetër në dollapin tuaj!

  Një fustan të tillë duhet ta keni patjetër në dollapin tuaj. Mund ta vishni në rastet më urgjente, por edhe kur keni nevojë të krijoni përshtypje nga të gjithë. Ky...

  A është mirë apo keq të fleni me sytjena?

  Nuk është befasi që për këtë pyetje ekziston një debat me qëndrime të kundërta, disa femra e mbështesin idenë se të flini me sytjena e pengon varjen e gjinjve...

  6 veshjesh që secila femër me gjoks të madh duhet t’i posedojë

  Ndoshta miket tuaja mund t’ua kenë lakmi kthesat tuaja të hijshme, por ato nuk e kuptojnë vështirësinë gjatë blerjes së rrobave që mund të hasni. Kurseni veten nga përpjekja...

  Si të hekurosni  këmishat në mënyrën e duhur

  Nëse ende nuk e keni zotëruar teknikën më të mirë dhe më të shpejtëtëmundshme për ta hekurosur një këmishë, lexoni më poshtësi mund ta bëni lehtë këtë process të...

  7 arsye pse këpucët duken të lira (dhe si t’i shmangim ato)

  Buxheti i kufizuar nuk do të thotë se këpucët tuaja duhet të duken të lira. Për më tepër, edhe me më pak para, mund të bleni një palë që...

  Arsyeja e vërtetë pse femrat vishen me take të larta

  Kur unë vishem me take, krijoj njëfarë vetëbesimi, vithet më ngriten dhe dukem shumë më joshëse dhe e gjatë. Mund të bëj që meshkujt ta kthejnë kokën prapa, të...

  Çfarë tregon ngjyra juaj e preferuar rreth jush?

  Nëse rrobat tuaja mund të flisnin, ja se çfarë do të zbulonin rreth jush… Ngjyra e kuqe: Ngjyra e semaforit e cila përveç që ndal trafikun, gjithashtu sinjalizon një prirje...

  Sa toksik është ushqimi juaj? Çamçakëzat dhe vaji janë ndër më të këqinjtë

  Mes ushqimeve më të këqinj janë lëngjet e gazuara, duke përfshirë edhe ato dietal, hot dog, pastaj sheqerkat e gomës, kurse në majë të kulmit sipas demit janë edhe...

  Si tu jepin pamje të re rrobave të vjetra

  Të gjithë dumë të dukemi bukur dhe shpenzojmë një pjesë të mirë të parave në veshje, ku jo gjithmonë arrijmë të shfrytëzojmë sa duhet veshjet e blera. Një formë...

  Ja pse nuk duhet te vishni të brendshme në shtrat

  Ndoshta bëhet fjalë për një lloj shprehie apo ndoshta edhe dembelizëm (pa ndonjë gjykim), shanset janë mjaft të mëdha që ju të shkoni në shtrat me rroba të brendshme....

  Gjashtë truke të stilistëve që ju bëjnë të dukeni më të gjata (shtatlartë)

  Nuk ka femër që nuk dëshiron të duket me stil, por për fat të keq, jo të gjitha tendencat e modës përshtaten me të gjitha llojet e lartësive dhe...

  Popular

  spot_imgspot_img