17.7 C
Pristina
15.5 C
Zurich
More

  5 gabime që bëjnë femrat kur blejnë këpucë me taka të larta

  spot_imgspot_img

  Këpucët e reja me taka të larta të kanë krijuar plagë (fluska) që në ditën e parë kur i ke veshur? Ndoshta gjatë kohës së blerjes nuk je kujdesur për këto pesë pika.

  Takat e larta na bëjnë edhe më atraktive, më seksipile, më tërheqëse … Mirëpo, nganjëherë nuk është lehtë t’i mbani – veçanërisht për kohë të gjatë. Por, nëse i përmbahesh disa rregullave të thjeshta të caktuara, mundësia për gjetjen e një palë këpucëve të rehatshme është shumë më e madhe – për këtë kujdesu për këto pesë gabime të shpeshta gjatë blerjes së këpucëve me taka të larta.

  1. I blenë këpucët me taka të larta në mëngjes

  Këpucët me taka të larta më së miri është t’i bleni në fund të ditës. Atëherë këmbët shpesh janë pak të enjtura nga ecja gjatë tërë ditës. Nëse në fund të ditës këpucët nuk të lëndojnë, mundësitë janë më të mëdha se nuk do të lëndojnë as gjatë natës vonë.

  1. Nuk i kushton vëmendje materialit

  Këpucët nga lëkura e vërtetë kanë përparësi – sepse i përshtaten formës së këmbëve gjatë lëvizjes si dhe nxehtësisë dhe lagështisë. Këpucët prej lëkurës artificiale të lirë dhe polietilenit “nuk dorëzohen dhe përshtaten” aq lehtë ashtuqë shpesh bëjnë presion dhe janë të parehatshme. Nëse dikush nuk dëshiron këpucë prej lëkure të vërtetë, duhet të kujdeset që këpucët të janë të bëra nga lëkura artificiale e kushtueshme.

  1. Nuk vrapon dhe kërcen me këpucë në shitore

  Ndoshta tingëllon budallallëk, por vërtetë është e dobishme që gjatë provimit të këpucëve pak të vraponi dhe kërceni me to. Kështu do të shohësh se a dalin nga këmbët apo të shtrëngojnë.

  1. Nuk i veshë dhe heq këpucët së paku pesë herë

  Edhe kjo ndoshta tingëllon e çuditshme dhe e lodhshme, por është gjithashtu shumë e dobishme. Vetëm pas veshjes së shumëhershme paraqiten vendet të cilët do të lëndojnë më vonë.

  1. Nuk e pyet shitësen për këshilla

  Vetëm shitësja mund të tregojë se a është materiali më vonë “elastik” apo jo. Kjo sigurisht se të ndihmon dhe mos hezito të pyesësh!

  kosovarja.ch

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...