19.5 C
Priština
More

  DASHURIA

  spot_imgspot_img

  Tre arsye të forta pse duhet të zihesh me partnerin

  Shumë çifte mendojnë se mungesa e zënkave është shenjë e një lidhjeje të shëndetshme, por në fakt janë konfliktet që forcojnë një çift. Leximi i mendjes dhe shmangia janë...

  Orgazma ka efektet e saj anësore? Zbuloni nëse jeni edhe ju të pafat!

  Orgazma zakonisht shoqërohet me ndjenjën e kënaqësisë, por si çdo gjë tjetër, edhe orgazma ka efektet e saj anësore! Shkencëtarët e kanë quajtur këtë “fenomen periorgazmik” Orgazma përkufizohet si kulmi i...

  A duhet ndërprerë lidhjen, sepse është i keq në shtrat?

  Ai është bandill i përsosur për çdo gjë, përpos në seks. Ne do t’ju ndihmojmë ta zgjidhni këtë situatë të pakëndshme. Kur të njiheni me bandillin i cili është i...

  Këto janë katër vende emocionuese për kënaqësi

  Shumë të dashuruar shijojnë seksin çdo ditë, andaj fillojnë të shpikin vende të reja për të bërë dashuri. Me kalimin e kohës, krevati i rehatshëm bëhet një opsion i...

  Sekretin e jetëgjatësisë e keni në shtratin tuaj

  Me një sekret të vlefshëm të jetëgjatësisë dhe mbrojtjes së fortë të sistemit imunitar, theksohet një jetë e shëndetshme seksuale, e cila karakterizohet nga marrëdhënie seksuale të kënaqshme, por...

  Çka ndodh kur nuk bëni seks?

  Ka një mori përfitimesh shëndetësore nga seksi, por ka edhe dhjetëra arsye pse mund të jeni në një ndërprerje seksuale. Ndoshta sapo keni dalë nga një marrëdhënie afatgjate dhe...

  Në periudha të vështira të jetës, është normale të ndihesh i lodhur, i pakënaqur apo i nxehur me gjërat përreth. Aq më tepër nëse rrethanat ndryshojnë papritur dhe ty...

  Tri problemet e mëdha me të cilat përballen çiftet në lidhje

  Të mbash një marrëdhënie të shëndetshme romantike kërkon përkushtim dhe punë, gjë që mund të shpjegojë pse njerëzit shpesh thonë se një marrëdhënie e caktuar nuk “funksionon”.Ashtu si personalitetet...

  Anorgazma: Gjithë arsyet që mund ta shkaktojnë

  Vështirësia ose paaftësia për të arritur orgazmën, pavarësisht stimulimit dhe prezencës së eksitimit quhet ndryshe 'anorgazmë'. Arritja e maksimumit të kënaqësisë seksuale nuk është gjithmonë e mundur dhe shkaqet...

  A mund të shkaktojë seksi arrest kardiak?

  A e shkakton seksi, arrestin kardiak? Një studim i ri sugjeron se, megjithëse kjo mund të ndodhë, është shumë e rrallë. Në studim, studiuesit analizuan informacione nga më shumë se...

  Ngrënia e tepërt e mishit rrit rrezikun për infertilitet te burrat

  Burrat që hanë shumë mish rrisin rrezikun për t’u bërë infertilë, ka pohuar një studim. Ekspertët paralajmëruan se ata që planifikojnë të kenë një fëmijë duhet të sigurohen që po...

  Si ndikon mungesa e gjumit në jetën tuaj të dashurisë?

  Sipas Qendrës Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC), të rriturit duhet të flenë të paktën shtatë orë në natë. Nëse flini më pak se sa rekomandohet, ka...

  Seksi është më i mirë pas martesës

  Seksi për personat e martuar është më i mirë sesa kur ishin beqarë, sipas një eksperteje. Ndërsa shumë njerëz besojnë se jeta seksuale përkeqësohet pasi të martoheni, psikoterapistët nuk...

  Pyetjet që duhet t’i shmangni në takimin e parë

  Në takimet e para me dikë që ke vendosur t’i japësh një mundësi njohjeje, përveç sikleteve paraprake, të tipit “çfarë do vesh/cilin parfum të hedh sot”, shpesh herë e...

  Ca gabime të burrave gjatë puthjes që gocave s’u pëlqejnë fare

  Këtë momentin e kemi projektuar të paktën 10 herë në mendjen dhe diskutuar miliona herë të tjera me gocat në biseda WhatsApp-i. Gjithçka më poshtë, nëse ndodh na rrëzon...

  Ca rregulla të kota rreth seksit dhe lidhjes që duhet t’i fshini nga mendja sapo t’i lexoni

  Hiq dorë nga klishetë! Të vendosesh në role specifike, të bën të humbasësh zërin e brendshëm. Ndaj jepi fund sfilitjes së gjatë, që nis me fjali të tipit: “duhet të...

  Disa arsye pse burrat që tradhtojnë rrinë me gratë e tyre

  Një studim zbuloi se 2.2% e të martuarve raportuan se kishin pasur më shumë se një partner gjatë një viti. Në përgjithësi, sipas studiuesve, rreth 15-25% e burrave të...

  Mendimet më të zakonshme të burrave para seksit

  E dimë që po vdisni të dini mendimet e tyre, prandaj fillojmë! Sa seksi që është! Nëse nuk mendoni se partneri është shumë joshës përpara seksit, atëherë çfarë dreqin mendoni? Tërheqja...

  Të jesh prind që rri në shtëpi është më e vështirë nga sa mendohet

  Njerëzit bëhen “prindër që qëndrojnë në shtëpi” për shumë arsye. Faktorët financiarë, emocionalë, logjistikë apo edhe instinktivë mund të luajnë një rol. Plus, fëmijët janë të vegjël vetëm një...

  Sa duhet të zgjatë seksi që zonja të përjetoi kënaqësi maksimale?

  Se sa duhet të zgjatë seksi është pyetje që rrallëherë merr përgjigje adekuate, e sidomos kur është fjala për atë se sa duhet të zgjatë seksi që gratë të...

  Popular

  spot_imgspot_img