27.6 C
Pristina
22.3 C
Zurich
More

  Ja si të kuptojmë që na kanë skaduar produktet e grimit

  spot_imgspot_img

  Pjesa më e madhe e produkteve të grimit nuk kanë një afat skadence, prandaj është e vështirë të kuptosh se kur ka ardhur momenti që t’i hedhësh në koshin e plehrave.Mënyra që përdoret zakonisht për të kuptuar nëse produkti kozmetik ka skaduar është me anë të të parit, ose të nuhatjes, megjithatë secili produkt grimi ka një afat të përcaktuar përdorimi përkatësisht:

  Buzëkuqi- 1 vit

  Fondatina- 1 vit

  Rimeli dhe peneli- 3 muaj

  Tonet për sytë- 2 vjet

  Si të bëni që produktet tuaja të kozmetikës të mos prishen para afatit të skadëncës:

  -Mbyllini mirë dhe mbajini larg diellit

  -Ruajini nga temperaturat e ftohta

  -Pastrojini rregullisht

  -Përdorni produkte të mira për t’i pastruar.

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...