22 C
Priština
26.1 C
Zürich
More

  Një buzëkuq i mirë ‘gjysma e bukurisë’ së një femre

  spot_imgspot_img

  Një buzëkuq i duhur thuhet se është ‘gjysma e bukurisë’ së një femre. Ai është aksesori që plotëson dhe zbukuron veshjen. Buzëkuqi lidhet jo vetëm me tonin e ngjyrës së lëkurës suaj, por edhe me formën që fytyra ka. Fytyrave të ndryshme u përshtaten ngjyra të ndryshme buzëkuqi.Rikujtojmë, se me kthimin në jetën shoqërore veçanërisht për njerëzit e vaksinuar, dyqanet e kozmetikës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përjetuan një bum në shitjen e buzëkuqëve, mbi 34 milionë në fund të prillit.

  Sipas “CNN”, me lehtesimin e masave kufizuese të pandemisë, e gjithë vëmendja duket se është rikthyer te buzëkuqi.

  Çdo vit e më shumë njerëzit po i kushtojnë kohë dhe vëmendje të detajuar pamjes së tyre. Edhe pse jemi në 2021-in, në kohën ku njerëzit janë fiksuar pas trendeve të famshme të Instagramit dhe TikTok-ut disa veshje dhe make up-e të viteve 90′-të vijojnë të mbeten ende në modë.

  Trend-et e fundit të modës shpesh tregojnë disponimin e përgjithshëm të shoqërisë. As ky vit nuk bën përjashtim.

  Disa preferenca të stilit të flokëve të të famshmëve kanë të përbashkëta dhe të gjithë duket se janë në humor për të eksperimentuar!

  Stili i veshjes është një mënyrë shumë e mirë për të bërë një përshtypje të mirë, por edhe make up-i gjithashtu.

  Burimi: CNN/AlbaninaPost

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...