-5 C
Priština
-3.1 C
Zürich
More

  Si t’i pastroni lehtë dhe shpejtë fugat në mes pllakave

  spot_imgspot_img

  Që shtëpinë ta keni jashtëzakonisht të pastër, shumë shpesh përdorni detergjente të shtrenjta, të cilat mund edhe të jenë shumë të rrezikshme. Një zbardhues i përkryer për fuga në mes pllakave në banjo ose kuzhinë mund ta përgatisni shumë shpejtë dhe lehtë në shtëpi. Pas kësaj, pllakat do të duken si të reja!

  Që pllakat e keramikës dhe fugat të jenë të shkëlqyera sikur në ditën e parë kur i keni vendosur, bëjeni këtë përzierje:

  • 7 gota ujë (1,5 l)
  • 1/2 e gotës sobë bikarboni
  • 1/3 e gotës lëng limoni
  • 1/4 e gotës uthul alkooli

  Në 1,5 l ujë treteni sodën. Shtoni lëngun e limonit dhe në fund me ngadalë shtoni uthullën. PRisni derisa të kalojë reaksioni kimik dhe përzierja juaj është e gatshme për t’u përdorur.

  Tani me brushë apo sfungjer fërkoni fugat në mes të pllakave dhe do të shihni se si para syve tuaj fugat bëhen të bardha, kurse pllakat fitojnë një pamje të freskët dhe të re./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...