11.3 C
Priština
More

  Gjërat që duhet larguar nga shtëpia menjëherë

  spot_imgspot_img

  Dekorimi është një pjesë e rëndësishme e shtëpisë. Gabimet që mund të bëhen në të, mund ta bëjnë shtëpinë të duket pa stil dhe e mërzitshme. Më poshtë ju paraqesim disa detaje që duhet të largoni nga shtëpia për të shpëtuar dukjen e ambientit tuaj të brendshëm.Jastëkët që janë një ngjyrë me divanin

  Nuk duhet që këto të dyja të kenë ngjyrë të njëjtë. Ju mund të luani me ngjyra, tekstura dhe motive të ndryshme që kanë ngjashmëri me materialin e divanin. E bën dhomën më interesante dhe i jep më shumë jetë.

  Dritat e forta e të bardha

  Ky lloj i dritrave, i jep shtëpisë pamjen e një klinike dentare, prandaj zëvendësojini me drita të ngrohta që krijojnë ndjesinë e qirinjëve.

  Perdet e rënda

  Perdet e rënda, me të vërtetë rëndojnë ambientin dhe e bëjnë të duket i trishtë. Zëvendësojini me materiale të lehta dhe ngjyra të ngrohta.

  Tapih që janë shumë të vegjël për dhomën

  Edhe nëse ai është shumë i bukur, nëse është shumë i vogël në proporcion me dhomën, largojeni. Tepihu i vogël e bën dhomën të duket e lirë.

  Setet e divanëve dhe kolltuqeve

  Setet e kombinuara të divaneve dhe kolltuqeve i përkasin të kaluarës. Ato e bëjnë dhomën të duket si foto katalogu. Nëse keni një divan dysh, zëvendësojeni me dy poltrona të këndshme.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...