24.8 C
Priština
27.4 C
Zürich
More

  Seksi është më i mirë pas martesës

  spot_imgspot_img

  Seksi për personat e martuar është më i mirë sesa kur ishin beqarë, sipas një eksperteje. Ndërsa shumë njerëz besojnë se jeta seksuale përkeqësohet pasi të martoheni, psikoterapistët nuk pajtohen.

  Pas përfundimit të periudhës së muajit të mjaltit, shumë njerëz besojnë se jeta seksuale zvogëlohet. Por ekspertja e marrëdhënieve Esther Perel, thotë se martesa mund ta çojë seksin me partnerin tuaj në një nivel krejt të ri pasi ju njihni partnerin tuaj më mirë.

  Ndërsa mund të duket sikur e keni humbur epshin dhe spontanitetin që keni pasur në fazat e hershme të marrëdhënies tuaj, Esther tha se është e rëndësishme të kaloni nga kjo ndjenjë.

  Pra, seksi dhe martesa duket se shkojnë dorë për dore!

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...