19.7 C
Priština
More

  Shën Valentini afër – hani këto ushqime që rrisin dëshirën për seks

  spot_imgspot_img

  Shën Valentini është afër dhe miliona njerëz nëpër botë kanë nisur planet për një mbrëmje romantike. Nëse doni të rrisni dëshirën tuaj seksuale përpara kësaj dite, duhet të hani disa ushqime.

  Sipas shkencëtarëve të ushqimit, disa prej tyre mund të rrisin epshin dhe kënaqësinë seksuale.

  Në fakt, shkencëtarët e ushqimit në Lifesum, aplikacioni kryesor i ushqimit në botë, kanë zbuluar listën ushqimore për rritjen e dëshirës seksuale dhe kanë hedhur dritë mbi tregimet e grave të vjetra që nuk funksionojnë, shkruan DailyStar.

  “Ngrënia e një diete të shëndetshme ushqyese mund të luajë një rol të madh në rritjen e dëshirës tuaj seksuale”, tha këshilltarja dhe dietologia e Lifesum’s, Christina Jax.

  “Disa ushqime dhe pije e rrisin epshin duke rritur hormonet seksuale testosterone dhe estrogjen, dhe duke përmirësuar rrjedhjen e gjakut për orgazma më të forta dhe ereksione më të forta”.

  Më poshtë gjeni ushqimet që ndihmojnë në rritjen e dëshirës sekausle.

  Panxhari

  Kërpudha

  Çaji jeshil

  Arra

  Shegët

  Ushqimet që mendohet se rrisin libidon (por jo)

  Guacat e detit

  Vera e kuqe

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...