28.6 C
Priština
More

  10 gjëra për të cilat njerëzit nuk shpenzojnë më para

  spot_imgspot_img
  1.“Lentet e syve. Nuk i ndjej fare të rehatshme. Mendoja se syzet më bënin të dukesha shëmtuar, por kam kuptuar që jo. Nuk dukem dhe jam më rehat me to. Nuk shpenzoj më asnjë qindarkë për lente.“
  2.“Make up-i. Nuk e di sa shumë shpenzoja nga rroga ime për të blerë produktet e reja e çdo trend që dilte. Tani jam kthyer tek gjërat bazike dhe i përdor deri në pikën e fundit. Kam kuptuar që po kursej shumë.“

  3.“Akooli. O Zot kur mendoj sa shumë para kam hedhur dëm vetëm për të blerë alkool. Ta mendosh që as nuk pija aq sa të dëhesha. Gjithsesi tani nuk pi më fare. Po kursej para dhe dhimbjet e tmerrshme të kokës.“

  4. „Nxirësit artificialë. Shpenzoja vazhdimisht në çdo stinë para për të qenë e nxirë edhe në dimër dhe vetëm sa kam shkatërruar lëkurën. Nuk ja vlen fare.“

  5.“Porositë e ushqimeve në shtëpi. Nuk ja vlejnë fare. Përveç faktit që nuk janë të ngrohta dhe s’të shijojnë as 40%, kur mendon që do t’i konsumosh i veshur me pizhama, është thjesht shpenzim që mund të shmanget. Njeriu shkon në restorant për të marrë gjithë eksperiencën e atmosferës dhe për të provuar diçka ndryshe, kështu që ushqimi i porositur është kot.“

  6.“Unë nuk blej më bukë dhe asgjë tjetër që mund ta pjekë vetë. Eshtë shumë herë më qejf kur e bën vetë dhe shijon dyfish.“

  7.“Gjatë pandemisë unë fillova të mos depilohesha më. Kurseva kaë shumë para dhe kohë. Tani problemi është që s’ka më kthim pas. Në fund të ditës jemi njerëz dhe kemi qime.“

  8.“Palestrat e shtrenjta. Të ecesh apo të bësh vrap është pa lekë. Edhe YouTube gjithashtu. Kam kuptuar që ai që do mund të arrijë gjithçka pa shpenzuar para, pra edhe në shtpëi apo natyrë.“

  9.“Veshje për ‚punë‘. Kam hequr dorë. Ble vetëm rroba që janë shumë funksionale.“

  10.“Drogën. Më në fund hoqa dorë përfundimisht dhe tani që e mendoj kam shpenzuar shumë!“

  Burimi: BuzzFeed

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...