11.3 C
Priština
More

  Gjithçka që duhet të dini për seksin në ujë

  spot_imgspot_img

  Ka diçka në lidhje me seksin në ujë që ndihet çliruese. Ndoshta është aventura ose ndjenja e shtuar e intimitetit. Ose mbase është misteri i ecjes në ujëra të panjohura. Megjithatë, ka rreziqe për t’u ditur. Kjo përfshin mundësinë për të rrëshqitur ose për të zhvilluar një infeksion. Por nëse jeni gati për emocionin dhe jeni të gatshëm të edukoni veten për sfidat që paraqet uji, nuk ka arsye të mos zhyteni menjëherë.

  Nëse jeni në dush

  Nëse keni një dush mjaftueshëm të madh për më shumë se një trup të zhveshur, seksi me dush mund të jetë argëtues dhe intim.

  Ujëvara e dushit tuaj mund t’ju inkurajojë ju dhe partnerin tuaj që të afroheni.

  Dushet ju japin një mundësi të shkëlqyeshme për të provuar pozicionet në këmbë që mund të mos jeni në gjendje t’i bëni kur bëni seks në një shtrat ose divan.

  Seksi në dush është gjithashtu i shkëlqyeshëm për lojëra solo. Shfrytëzojeni kohën tuaj vetëm duke zbuluar se çfarë ndjen mirë për ju.

  Është madje e sigurt të eksperimentosh me përdorimin e kokës së dushit për të masazhuar zona të jashtme, si thithkat, buzët ose klitorisin.

  Vetëm sigurohuni që të mos spërkatni ujë brenda zgavrës gjenitale, pasi kjo mund të prishë nivelet natyrale të pH të trupit tuaj .

  Por ajo që duhet të keni parasysh është se seksi në dush ndodh shpesh në këmbë, kështu që ekziston rreziku i rrëshqitjes. Përdorimi i një tapeti dushi kundër rrëshqitjes mund t’u japë këmbëve tuaja mbushje dhe tërheqje shtesë.

  Nëse jeni në një vaskë

  Koha në vaskë nuk është vetëm për qetësim dhe relaksim. Në fakt, seksi në vaskë mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për t’u afruar fizikisht me partnerin tuaj.

  Ndryshe nga seksi me dush, vaskat ofrojnë mundësinë për t’u ulur ose shtrirë rehat ndërsa janë pjesërisht ose plotësisht të zhytura.

  Por ajo që duhet të keni parasysh është se duke u zhytur në ujë të ngrohtë hap derën për infeksionet e mundshme.

  Shtimi i flluskave, kripërave të banjës ose vajrave në ujë mund të rrisë gjithashtu rrezikun e zhvillimit të një infeksioni të traktit urinar.

  Edhe pse uji në vetvete nuk do të transmetojë një infeksion maja nga një person te tjetri, përfshirja në aktivitet seksual nënujor mundet.

  Me fjalë të tjera, duhet të ndaloni seksin në ujë derisa ju ose partneri juaj të keni pastruar infeksionin.

  Nëse jeni në një pishinë

  Ndryshe nga vaskat- të cilat kanë hapësirë të kufizuar për të lëvizur – pishinat mund të ndjehen të pakufishme.

  Ka kaq shumë hapësirë, si vertikalisht ashtu edhe horizontalisht, për ju dhe partnerin tuaj për të eksploruar.

  Por, ashtu si në vaskë, uji i pishinës mund të jetë një vend për infeksione.

  Sipas Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve(CDC), ka pasur 493 shpërthime sëmundjesh të lidhura me ujin rekreativ të trajtuar midis viteve 2000 dhe 2014.

  Këto shpërthime rezultuan në të paktën 27 mijë e 219 raste individuale të sëmundjes dhe tetë vdekje.

  Është gjithashtu e rëndësishme të siguroheni që të mos shkelni asnjë rregull. Largohuni nga pishinat publike.

  Pishinat personale janë zakonisht më të pastra dhe më private — plus nuk do t’ju duhet të shqetësoheni për shkeljen e ligjeve.

  Nëse jeni në një oqean, lumë ose liqen

  Të bësh seks në një oqean, lumë ose liqen mund të jetë krejtësisht emocionuese, veçanërisht nëse po përpiqesh të mos kapesh nga shikuesit.

  Ka shumë arsye për të dashur lirinë e seksit në ujë të hapur: nxitimi i adrenalinës së të qenit jashtë, kënaqësia e humbjes së vetes në këtë moment dhe habia e të qenit një me natyrën.

  Fatkeqësisht, ndryshe nga uji i dushit ose i banjës, nuk ka asnjë mënyrë për të ditur nëse uji jashtë do të jetë i pastër.

  Mund të jetë një vatër për mikrobet që nuk i dëshironi pranë pjesëve tuaja intime, si parazitët.

  Ju gjithashtu dëshironi të siguroheni që nuk po shkelni ndonjë urdhëresë të qytetit ose ligj shtetëror.

  Nëse mundeni, zgjidhni një trup të mbrojtur uji në tokë private vetëm për të bërë kujdes.

  Përndryshe, notoni në një zonë që është mjaft e cekët që ju dhe partneri juaj të qëndroni në këmbë, por aq larg sa askush nuk mund të shohë se çfarë po bëni nën ujë.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...