-1.4 C
Pristina
1.8 C
Zurich
More

  Nëse bëni seks për herë të parë, atëherë duhet t’i lexoni këto fakte

  KOSOVARJA:

  Hera e parë që bëni seks? Duhet të dini se ky moment i rëndësishëm i jetës është rrethuar plot me mite dhe të vërteta.

  Më poshtë janë disa shpjegime nëse këto mite qëndrojnë apo jo:

  -A të dhemb? Është e mundur, por në përgjithësi nuk ndodh. Shumica nuk ndjejnë dhembje.

  -A kalon në orgazmë? Orgazma nuk duhet të jetë qëllimi i vetëm. Që ta ndjeni së bashku, edhe ekstaza mjafton.

  -A quhesh i rritur pasi bën seks? Në kuptimin e fjalës, por nuk do thotë se je rritur automatikisht pse ke bërë seks.

  -Me kë duhet ta bëjmë? Hera e parë nuk harrohet kurrë, por nuk është e thënë që të jetë gjithmonë dashuria më e madhe e jetës. Ajo mund të vijë më vonë.

  -A do zgjasë? Shumica dërrmuese e meshkujve të virgjër kalojnë shumë shpejt në derdhje. Është normale. Nuk është kaq perfekte.

  -Sa më i madh penisi, aq më i mirë seksi? Është një mit që akoma nuk ka gjetur një përgjigje përfundimtare nga shkenca. Pranohet se seksi i mirë nuk vjen për shkak të madhësisë ose formës së penisit.

  -Po nëse dështon? Thuhet shpesh se nëse dështon herën e parë, nuk do jesh kurrë i mirë në krevat. Idiotësi! Mjeshtër bëhesh duke u ushtuar. Provojeni sërish.

  -A duhet të jetë e paharrueshme? Sigurisht, por do ketë shumë herë të tjera. Keni fjalën tonë!

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Si ndihmon banania në rënien nga pesha

  Banania mund të konsiderohet si një frut i nënvlerësuar...

  Para apo pas larjes me shampo, kur duhet të përdorni kondicionerin e flokëve?

  Në kujdesin e flokëve ekziston një teknikë e njohur...

  Omicroni ndikon edhe në seks

  Ekspertët besojnë se COVID-19 dhe variantet si Omicron po...

  Disa mënyra si të qëndroni ngrohtë në makinë, nëse nuk ju punon kondicioneri

  Nëse nuk keni kondicioner në makinë dhe temperaturat janë...