19.5 C
Priština
19.6 C
Zürich
More

  Horoskopi javor

  spot_imgspot_img

  DASHI (21.03. – 20.04.)

  Puna: Ju nuk do të jeni në gjendje të kapërceni nervozizmin, tendosjen dhe nxitimin në sektorin e biznesit. Por gjithashtu – ky segment ju sjell veprime të mëdha dhe një lloj lufte për pozicionet aktuale, por edhe për pushtimin e “tregjeve” të reja. Idetë që merrni duhet të realizohen tani, mos prisni shumë, sepse është një kohë e mirë për të filluar gjërat “tani dhe menjëherë”.

  Shëndeti: Ndryshoni shprehitë. Lëndimet dhe problemet me stomakun janë të mundshme.

  Dashuria: Ju nuk keni kohë të merreni me të ose të ngatërroheni me partnerin tuaj. Por, kjo është arsyeja pse personi juaj i dashur po qëndron në distancë për t’ju bërë me dije se ekziston dhe për të sjellë ekuilibrin në marrëdhënien tuaj, për të bërë sikur nuk e vini re se jeni nervoz për të gjitha paratë dhe përpiqeni që gjithçka të funksionojë si duhet. Për ata që janë të lirë, kjo javë si dhe periudha në vazhdim mund të jenë një kohë interesante si për “pjesëmarrësit” e rinj po ashtu edhe për të vjetrit në dashuri.

  DEMI (21.04. – 21.05.)

  Puna: Kah fundi i kësaj jave, prisni një rritje të energjisë dhe tensionit që mund të rriten me kalimin e ditëve. Por, duke pasur parasysh që në këtë periudhë ju paraqiteni si të adaptueshëm, si shumë të aftë për t’i kthyer edhe situatat më të pakëndshme në favorin tuaj – ne nuk besojmë se ju mund të bartni disa pasoja më serioze ose të keni probleme më të mëdha, të pazgjidhshme.

  Shëndeti: Është një kohë e shkëlqyeshme për të ndryshuar shprehitë tuaja dhe për të përmirësuar shëndetin tuaj.

  Dashuria: Segmenti i biznesit do të fillojë t’ju pushtojë më shumë se zakonisht, por ju prapë do të arrini të gjeni hapësirë dhe kohë të mjaftueshme për personin tuaj të dashur. Sa i përket familjes dhe atyre që janë të martuar – mund të ketë nervozizëm gjatë kësaj jave, veçanërisht në gjysmën e dytë të saj. Dema të lirë – ngjarje mjaft interesante, të papritura, frymëzuese – më shumë njerëz mund të lëvizin drejt jush.

  BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

  Puna: Një periudhë e mirë për forcimin e biznesit privat ekzistues, por nëse sapo keni planifikuar të aktivizoni diçka tuajën – është një kohë e shkëlqyeshme për të filluar biznesin. Në çdo rast, kjo javë ka një rëndësi të madhe për ju, sepse aspektet nën të cilat flisni kanë të bëjnë me gatishmërinë e madhe që lidhet me atë që është e rëndësishme për ju në segmentin e biznesit. Luftoni, do të keni sukses.

  Shëndeti: Përveç nervozizmit të shtuar, ekziston mundësia e lëndimeve të vogla dhe e problemeve me stomakun.

  Dashuria: Lidhja që ndodh në fushën e familjes, stabilitetit – nuk është saktësisht një aspekt i përsosur nëse doni paqe dhe harmoni. Ky aspekt është shumë lëvizës dhe sjell energji të fortë – por ajo energji duhet të drejtohet në anën e duhur, përndryshe do të sjellë vetëm nervozizëm, keqkuptim dhe marrëdhënie të tensionuara si në shtëpi ashtu edhe me personin tuaj të dashur. Binjakë të lirë – për ju kjo është një kohë e shkëlqyeshme për t’u lidhur dhe për t’u bashkuar me njerëz të rinj.

  GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

  Puna: Nevoja për sukses do t’ju shtyjë që t’i keni ndihmës ata që ju duan dhe ju vlerësojnë. Disa situata do të fillojnë vetvetiu pa pjesëmarrjen tuaj – këto nuk janë rastësi apo fat – thjesht – lëvizjet tuaja nga periudha e mëparshme e bën të mundur këtë. Jeni shumë aktivë këtë javë dhe mos u ankoni për përpjekjet dhe lodhjen. E gjithë kjo ju çon më tej, drejt suksesit dhe stabilitetit.

  Shëndeti: Stresi është intensifikuar. Kujdesuni për dietën tuaj, alergjitë janë të mundshme.

  Dashuria: Duke filluar nga kjo javë, mozaikët që mungonin në partneritetet tuaja do të fillojnë të mblidhen së bashku. Disa prej jush do të hyjnë në një periudhë të rregullimit dhe korrigjimit të gabimeve. Të tjerët do të jenë gati të marrin vendimin për ndërprerje të lidhjes dashurore. Gaforre të lira – një surprizë ju pret këtë javë. Ose do të surprizoni personin që ju intereson. Gjithsesi – një lidhje dashurie është gati për të filluar.

  LUANI (23.07. – 22.08.)

  Puna: Idetë e mëdha, planet e mëdha dhe pritjet joreale edhe nga vetja, edhe të tjerët – nuk do të funksionojnë këtë javë. Situata të tilla do të përfundojnë në mënyrë të lavdishme edhe para se të fillojnë. Ju nuk jeni të gatshëm për diçka të tillë – tani vetëm praktika do të “funksionojë”, tani do t’ju duhet të përdorni trurin në punë – por një tru racional që e vlerëson realisht situatën.

  Shëndeti: Nervozizëm i theksuar, veçanërisht në pjesën e dytë të javës.

  Dashuria: Pikërisht në këtë moment, nuk do të ishte e vlefshme të merreshin vendime të rëndësishme, veçanërisht pasi periudha do të sjellë një ulje graduale të tensionit. Për të tjerët – fjalët dhe premtimet e mëdha mund të bien – fshijeni 70 për qind të tyre menjëherë dhe mos prisni pritshmëri të larta. Luanë të lirë – po fillojnë ngjarje interesante, mjaft të shpejta me dikë. Ky mund të jetë një person i ri, por edhe një i njohur “i vjetër”, madje edhe një nga ish-partnerët.

  VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

  Puna: Vazhdimisht do të keni përshtypjen se koha nuk është në favorin tuaj, nuk do të keni durim dhe do të nxitoni dhe do të jeni nervoz – gjë që madje mund të rezultojë në një prishje afatshkurtër të marrëdhënieve me ata me të cilët punoni. Gjithashtu, rritja e detyrimeve ju kënaq, nga njëra anë, ndërsa, nga ana tjetër, ju krijon një barrë dhe shqetësim. Mos reagoni pa u menduar mirë lidhur me atë që e konsideroni të pasaktë dhe të padrejtë.

  Shëndeti: Nervozizmi mund t’ju shkaktojë një problem në stomak, por ekziston edhe një rrezik nga lëndimet.

  Dashuria: Ajo që po ndodh në kokën tuaj do t’ju pushtojë dhe torturojë veçanërisht. Dhe, në realitet, asgjë e tmerrshme nuk ndodh, situata me personin e dashur po funksionon. Mos e prishni atë me nervozizmin tuaj dhe mendimet tuaja negative. Virgjëresha të lira – takime dhe kontakte shumë interesante – ju do të lëvizni, por edhe të tjerët do të lëvizin drejt jush. Mund të jetë interesante.

  PESHORJA (23.09. – 22.10.)

  Puna: Peshoreve u është dhuruar një armë tjetër që do të jetë e dobishme për ta në segmentin e biznesit. Do të jeni në gjendje të gjeni fjalët e duhura dhe të bëni lëvizjet e duhura, duke pasur parasysh mirëqenien dhe të ardhmen tuaj të biznesit në çdo kohë. Do të rinovoni disa histori biznesi, diçka do të hapet rastësisht. Ju keni një javë të mirë përpara, por edhe një periudhë të mirë biznesi. Kujdes, mos nxitoni.

  Shëndeti: Përveç nervozizmit dhe pagjumësisë së herëpashershme – jeni mirë.

  Dashuria: Edhe pse fusha juaj e ndërgjegjshme dhe e sekreteve do të mbetet e ngarkuar me planetë – duke ju sjellë herë pas here dyshime për personin e dashur në të cilën keni hyrë në një periudhë kur atmosfera në marrëdhënien tuaj do të duhej të përmirësohej. Peshore të lira – hëna e plotë në fushën e dashurisë – tregon një takim shumë të mundshëm dhe nevojën për të ripërtërirë një marrëdhënie me dikë nga e kaluara.

  AKREPI (23.10. – 22.11.)

  Puna: Një javë mjaft interesante kur bëhet fjalë për segmentin e biznesit. Është gjë e mirë që lëvizjet tuaja sjellin rezultate dhe situata avancon – jo ndoshta me shpejtësinë dhe masën që dëshironi – por aq sa të lëvizni përpara dhe vetëm përpara. Mundësitë për kontakte të reja të forta dhe bashkëpunime biznesi janë para jush.

  Shëndeti: Kryesisht sëmundje të vogla, por kjo nuk do të thotë se ato duhet të injorohen.

  Dashuria: Edhe pse jeni mjaft të zënë me punë dhe detyrime këtë javë, kjo është ende një periudhë e shkëlqyer për të gjetur një zgjidhje për shumë çështje me personin tuaj të dashur. Akrepa të lirë – një kombinim i rrethanave të çuditshme dhe krejtësisht të papritura për ju – mund të bëjnë një njohje shumë të bukur këtë javë ose të lëvizë drejt jush një person që ka tërhequr vëmendjen tuaj për ca kohë.

  SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

  Puna: Kolegët në punë janë të tensionuar, por shefat janë edhe më të tensionuar, gjithçka duhet të përfundojë sa më shpejt të jetë e mundur dhe nuk ka vend për gabime. Sigurisht, nuk do të jetë e lehtë të funksionosh në një atmosferë të tillë, por sa për ngushëllim – do të arrish të menaxhosh shumë mirë dhe të bësh gjithçka që pritet prej teje.

  Shëndeti: Nervozizmi, luhatjet e presionit, problemet e qarkullimit të gjakut dhe dhimbjet e kokës te të moshuarit.

  Dashuria: Hëna e plotë është në fushën tuaj të komunikimit – kështu që do të jeni në një lloj çmendurie dhe do të jeni në gjendje të ekzagjeroni kur bëhet fjalë për disa deklarata dhe veprime. Partneri, nga ana tjetër, është nervoz. Do të ishte më mirë ta përdorni këtë periudhë vetëm për të gjurmuar dhe bredhur… dhe për të folur sa më pak të jetë e mundur. Shigjetarë të lirë, dikush do të përpiqet të rivendosë kontaktin me ju. Dhe ka të ngjarë që ai të ketë sukses në këtë.

  BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

  Puna: Shumë përfitime hapen para jush. Kjo është periudha kur do të keni mundësi të bëni lëvizjet e duhura dhe kur do të realizohet puna që po e prisni prej kohësh. Nga ana tjetër, aspektet e mira ju japin prakticitet, racionalitet, organizim dhe përqendrim në atë që është e rëndësishme, ju lëvizin dhe ju “krijojnë” marrëveshje, njerëz dhe punë që vlejnë.

  Shëndeti: Bëni një shëtitje, bëhuni pak aktivë fizikisht, pushoni.

  Dashuria: Kjo mund të jetë një javë mjaft e drejtë në lidhjen tuaj të dashurisë. Është e rëndësishme që ju të dy të angazhoheni për mirëkuptim dhe harmoni, por është gjithashtu e rëndësishme që ju të dy të kënaqeni duke qenë në lëvizje dhe duke bërë disa ndryshime. Bricjapë të lirë – për ju, periudha e ngjarjeve interesante me personin e dashur vazhdon. Bëhet fjalë kryesisht për risi, por e kaluara mund t’ju krijojë kokëçarje.

  UJORI (21.01. – 19.02.)

  Puna: Nga kjo javë, ju po hyni në një fazë kur ankesa do të ketë gjithnjë e më shumë, ndërsa pengesa gjithnjë e më pak. Nëse punoni për dikë tjetër – do të fillojnë ndryshimet që do t’ju përshtaten në planin afatgjatë, pavarësisht faktit se ato fillimisht do të sjellin nervozizëm.

  Shëndeti: Ju jeni mirë, edhe pse do të shpenzoni shumë mendërisht dhe fizikisht gjatë kësaj periudhe.

  Dashuria: Hëna e plotë do të thotë që fundi i një periudhe të pafavorshme në marrëdhëniet tuaja emocionale është afër. Tani, a do të zgjidhni që këto ditë dhe ngjarje t’ju “karikojnë” në mënyrë të tillë që të shkëlqeni në të gjitha drejtimet, apo do të zgjidhni të përhapni energji pozitive dhe të mirë rreth jush – këtë tashmë mund ta shihni. Ujorë të lirë – Venera po fillon të përkëdhelë butësisht shenjën tuaj nga e hëna. Shanset e para për përmirësime në sektorin emocional do të fillojnë të shfaqen sa më shpejt të jetë e mundur.

  PESHQIT (20.2 – 20.03.)

  Puna: Kjo javë ju sjell mundësi të reja të papritura, oferta, informacion që nxit shumë për mirë. Disa Peshq bash këtë javë mund të nënshkruajnë një kontratë të favorshme, të fillojnë një biznes të ri ose të kontraktojnë një bashkëpunim që do të jetë fitimprurës dhe i qëndrueshëm.

  Shëndeti: Nervozizëm, probleme me gjumin. Te të moshuarit – probleme me presionin, qarkullimin e gjakut, problemet meteoropatike.

  Dashuria: Ne mund ta quajmë “ose – ose” të këtë javë. Kushtojini vëmendje të veçantë atyre Peshqve që janë në lidhje sekrete ose që dyshojnë se partneri i tyre nuk është i sinqertë me ta, se ai po fsheh diçka. Nëse e lejoni që gjithçka ta përfshijë stihia – kjo mund të jetë një javë e vështirë, sepse ju jeni të dy të dashur dhe jeni tmerrësisht nervozë. Peshq të lirë – nëse jeni në një lidhje dashurie interesante – lëreni të zhvillohet. Nëse jo – ekziston mundësia për njohje të reja.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...