Përgaditni një koktej pemësh, përbërësit e të cilit ndihmojnë dhe mbrojnë nga ndikimi negative i rrezeve të diellit. Shije perfekte, përbërës të shëndetshëm dhe ndikim pozitiv në mbrojtje të lëkurës – të gjithë këtë e bën kokteji tropikal, freskues i përkryer veror.

Përbërësit:

  • Një karrotë (e prerë në rrathë)
  • Pak lëvore të coptuara të xhënxhafillit
  • Një banana e ngrirë (në copëza)
  • Gjysmë filxhani copëza të ngrira ananasi
  • 1/4  filxhanit me pajama të coptuara
  • 1/4 lugë cimet
  • Një lugë kokos
  • 2 kocka akull

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit përveç akullit, miksojini. Kur masa të bëhet kremoze shtojani kockat e akullit dhe përsëri të gjtha miksojini në blender./kosovarja.ch/