-1.4 C
Pristina
1.8 C
Zurich
More

  Ngjarjet kryesore astrologjike që do të ndodhin në dhjetor

  KOSOVARJA:

  Tashmë është koha për të kthyer kalendarët tanë në dhjetor, që do të thotë se sezoni i festave ka ardhur zyrtarisht dhe dimri është duke u vendosur për disa muaj të ftohtë në vijim.

  Astrologjia e dhjetorit 2021 është e mbushur plot me drama kozmike që mbyllin vitin me një zhurmë – por ajo sjell disa fillime të reja me shkëlqim që lindin gjithashtu një të ardhme emocionuese përpara.

  Planetët nuk po humbasin kohë për të lëvizur gjërat këtë muaj, pasi prapavija e Neptunit përfundon më 1 dhjetor dhe një eklips i fuqishëm i hënës së re në Shigjetar arrin majat vetëm pak ditë më vonë – të gjitha këto do të sjellin shumë energji të freskët në rrugën tonë.

  Magjia aventureske e sezonit të Shigjetarit do t’i vendosë të gjitha shenjat e zodiakut në një humor festiv gjatë javëve të para të dhjetorit dhe do të na ndihmojë të përqafojmë frymën e festave, veçanërisht kur planeti i zjarrtë Mars t’i bashkohet diellit në mes të muajit të Shigjetarit.

  Hëna e plotë në Binjakët më 18 dhjetor do të sjellë emocione në një kulm ndërsa i afrohemi solsticit të dimrit. Sikur të mos ishte mjaft intensive, Afërdita në prapavijë fillon të nesërmen, duke na dërguar në një udhëtim gjashtë javor në thellësi të jetës sonë të dashurisë.

  Sapo sezoni i Bricjapit të nisë më 21 dhjetor, ne do të përqafojmë një gjendje mendore më pragmatike dhe më të ndjeshme, duke na ndihmuar të qëndrojmë në tokë gjatë përplasjeve kozmike që do të vijnë.

  Të gjitha shenjat e zodiakut duhet të kenë parasysh ngjarjet kryesore astrologjike në dhjetor 2021 , sepse muaji i fundit i vitit është duke mbushur disa ngjarje serioze planetare.

   

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Si ndihmon banania në rënien nga pesha

  Banania mund të konsiderohet si një frut i nënvlerësuar...

  Para apo pas larjes me shampo, kur duhet të përdorni kondicionerin e flokëve?

  Në kujdesin e flokëve ekziston një teknikë e njohur...

  Omicroni ndikon edhe në seks

  Ekspertët besojnë se COVID-19 dhe variantet si Omicron po...

  Disa mënyra si të qëndroni ngrohtë në makinë, nëse nuk ju punon kondicioneri

  Nëse nuk keni kondicioner në makinë dhe temperaturat janë...