19.5 C
Priština
19.6 C
Zürich
More

  Mënyra më e mirë e specave për ngrirje

  spot_imgspot_img

  Përbërësit

  1 l ujë
  2 luge Krip
  1 luge sheqer
  4 luge vaj
  2 luge uthull
  sipas deshires speca

  Hapat

  1. Specave u hiqen bishtat dhe farat

  2. Ne nje ene te madhe qesim perzierjen e ujit me kripen,sheqerin,vajin dhe uthullen dhe veme te vloje.

  3. Perzijme mire derisa te shkrihen perbersit.

  4. Ne ujin qe vlon qesim speca aq sa te zere ena dhe leme te vlojne per 2-3 minuta dhe mas nxjerim specat dhe i kullojme mire.

  5. Kur specat te jene kulluar i fusim njeri ne tjertin duke bere keshtu nje varg specash sa te zere nje qese per ngrirje dhe fusim ne ngrirje.

  6. Kjo lloj pergaditje e specave per ngrirje ka nje shije te posaqme,perdoret per speca te mbushur, per fergim ,etj.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...