-5 C
Priština
-3.1 C
Zürich
More

  A është normale që foshnja ime nuk zvarritet akoma?

  spot_imgspot_img

  Me shumë gjasa, po. Disa foshnje mund të nisin të shtyhen nga para – prapa që në tre muajt e parë, por disa të tjerëve iu duhet kohë deri në 6 muaj deri sa t’u forcohen muskujt e qafës dhe krahëve, për t’u rrokullisur apo zvarritur nga para-prapa.

  Nëse foshnja juaj duket sikur dëshiron të zvarritet, por nuk arrin mjaftueshëm ta bëjë këtë, ju mund të inkurajoni aftësitë e tij zhvilluese përmes lodrave. Vëjeni ndonjë lodër në anën tjetër të foshnjës dhe vëreni reflekset nëse shpreh interes të mjaftueshëm për ta kapur dhe provuar përsëri. Buzëqeshni dhe aplaudoni përpjekjet e tij – foshnja mund të ketë nevojë për sigurinë tuaj, meqenëse veprimet e reja mund të jenë alarmuese.

  Nëse foshnja juaj nuk mund ta praktikojë zvarritjen apo rrokullisjen deri rreth 5 muaj dhe nuk tregon asnjë interes në marrjen e gjërave përreth dhe mashtrimin me lodra, konsultohuni me mjekun për çfarëdo lloj dyshimi në aftësitë zhvulluese të foshnjes./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...