-5.6 C
Priština
-0.7 C
Zürich
More

  Metodë interesante për larjen e foshnjeve

  spot_imgspot_img

  Këtu më poshtë e kemi paraqitur një procedurë të gëzueshme dhe humane që ka ndryshuar në mënyrë të përsëritur larjen e foshnjave nëpë spitale. E ka përmirësuar dhe atë me shumë sukses! Në veçanti kjo është një metodë e zbuluar rishtazi, shpikje e cila është përshtatur me larjen e foshnjave ashtu që bebet vërtetë gëzohen.

  Kjo është një shpikje që Sonia Rochel e ka menduar vetë, e ka përshtatur imagjinatën dhe magjinë dhe ka sjellur metodën e re dhe mënyrën e larjes. Sonia Rochel është nënë e katër fëmijëve dhe infermiere e fëmijëve për më shumë se tridhjetë vjet. Puna e saj është e lidhur me punën konkrete me bebe dhe foshnjat. Me ndihmën e përvojës, dashurisë dhe bujarisë të gjitha i ka përshtatur dhe adaptuar vetë. Kështu është zbuluar një mënyrë e re për larjen e foshnjeve.
  Metoda është quajtur “Thalasso bain bebe”  dhe është paraparë për bebe të moshës deri në dy muaj. Procedura e larjes sipas kësaj metode është zgjeruar. Në metodat tradicionale të larjes së foshnjave, larja mund të zgjasë 3-4 minuta, dhe këtu tek metoda “Thalasso bain bebe” larja zgjatë dhjetë deri në pesëmbëdhjetë minuta. Përderisa foshnjat vërtetë kënaqen.! Uji i bënë masazhin foshnjave dhe kështu ato imitojnë lëvizjet që kishin kur ishin në barkun e nënës. E gjithë kjo është e shoqëruar me një muzikë të duhur dhe relaksuese. Dhe në fund të larjes nëntëdhjetë për qind të foshnjave dhe të bebeve të vogla lëshojnë klithmat e tyre si kur të gjenden në një përrallë të mrekullueshme. Kënaqësi e vërtet!

   

  Gruaja-sot.com për një kujdes më të madh ndaj foshnjeve tuaja, lëkurë të butë dhe aromë të këndëshme, ju propozon shampot Fa Kids  dhe  Schauma Kids  për vajza dhe djem.

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...