-4.2 C
Priština
0.7 C
Zürich
More

  Lëngu i limonit heq njollat nga rrobat e bardha

  spot_imgspot_img

  Pavarësisht nëse janë njolla bari, ndryshku apo gjaku, ato shpesh mund të jenë shumë kokëforta dhe të vështira për t’u hequr.

  Megjithatë, pak lëng limoni mund të ndihmojë në vend të zbardhuesit kimik.

  Lëngu i pastër i limonit ka një efekt zbardhues të butë, i cili heq njollat.

  Lëngu i limonit si heqës natyral i njollave duhet të përdoret vetëm në rrobat e bardha për shkak të efektit zbardhues, domethënë mos e përdorni në rroba me ngjyrë.

  Në vend që të vendosni lëng limoni në makinë, mund ta përdorni edhe për të para-trajtuar njollat e forta në rrobat e bardha.

  Thjesht lagni njollën me pak lëng (mos e fërkoni!), dhe më pas vendoseni veshjen në larje si zakonisht.

  Pas ciklit të larjes, njolla do të zhduket.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...