9.7 C
Priština
More

  A ka simbiozë mes mashkullit dhe femrës?

  spot_imgspot_img

  Në klasën e pestë të fillores kemi mësuar diçka në lidhje me simbiozën si një bashkësi fitimprurëse në një kuptim tërësisht biologjik. Sot kur mendojmë për simbiozën mendojmë për atë më të preferuarën në aspektin shoqëror- simbiozën mashkull-femër. A ka simbiozë mes dy gjinive?

  A e kemi të definuar se çfarë nënkupton simbioza mes mashkullit dhe femrës? A e dimë se çfarë dëshirojmë dhe në bazë të cilave kriteriume e përkufizojmë dashurinë? A mund të durojë dashuria kriteriume apo duhet të jetë e drejtë?

  1. Mik

  Përderisa unë pi xhin tonik ai të konsumojë çajin e nanes, derisa unë bëhem gati për muzikë të lehtë ai bëhet gati për rejv. Saktësisht, derisa njëri bën një gjë tjetri të bëjë diçka tjetër që të evitohen problemet.

  2. Dashnor

  Nuk ka përfitime më të mira sesa nga lojërat psiko-fizike mes mashkullit dhe femrës, dashnori është kusht për simbiozë. Bëni dashuri, urrejeni luftën, secila prekje trupore ia vlen. Secili shkëmbim i epshit seksual sjell simbiozën.

  3. Bashkëbisedues

  Temat pa përfundime mund të na lodhin mirëpo nuk ka përfitim më të mirë sesa bashkëbisedimi në tema të ndryshme. Askush nuk dëshiron të jetë në një lidhje të mërzitshme andaj flisni më shpesh. Dijalogjet janë thelbi i mirëkuptimit dhe i simbiozës, ndërsa të dashuruarit janë doktorë të kompormiseve!

  kosovarja.ch

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...