9.7 C
Priština
More

  Për martesë të lumtur – Përgjigjuni kësaj pyetje një herë në javë se bëshku

  spot_imgspot_img

  Një pyetje në javë e përmirëson shëndetin e lidhjes tuaj, pasiqë shumica e problemeve në lidhje vijnë nga çështjet e parregulluara dhe me kohë problemi rritet aq shumë, saqë ju duhet terapi që të riparoni dëmin e shkaktuar. Çelësi është të krijoni orar se kur mund të tregoni problemet e vogla para se ato të dalin prej kontrolli.

  Pyetja që duhet t`ia bëni njëri-tjetrit çdo javë është ”Si funksionojmë ne si bashkësi martesore?”.

  Çiftet duhet të përdorin këtë pyetje dhe të flasin rreth asaj se si performojnë si ekip për fëmijët e tyre, për finansat e tyre apo edhe për kohën që e kalojnë së bashku në intimitet.

  Përderisa femrat i vërejnë problemet më herët dhe sugjerojnë këshillim profesional, meshkujt janë më kundërshtues ndaj terapive, andaj këto anketa javore mund të ulin presionin dhe të mbajnë bashkësinë tuaj martesore të shëndetshme./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...