-4.8 C
Priština
-0.1 C
Zürich
More

  Kam frikë të lë dikë tjetër të kujdeset për fëmijët e mi!

  spot_imgspot_img

  Kur kuptuam se do kemi trinjakë, burri im dhe unë filluam të brengosemi për ekonominë familjare pasiqë veçmë e kishim një vajzë.

  Fillova të studjoj programet se si të përkujdesem për thinjakët, ndërsa ëndrrat se do të rri në shtëpi të kujdesem për fëmijët u fundosën nga barra e madhe e përkujdesjes ndaj tre foshnjeve njëkohësisht. Shtatëzënia me trinjakë kishte shumë rreziqe në vete, nga lindja e parakohshme e deri tek përfundimi me trinjakë të pazhvilluar. Me gjitha këto mendime në kokën time, vazhdova të punoj dhe të bëj plane rreth fëmijëve.

  Trinjakët lindën në javën e 28 me një peshë të kombinuar sa të një foshnjeje të plotë, dhe në ato momente brengat e mia finansiare u zëvendësuan me ato për jetën e foshnjeve.

  Fatkeqësisht, frika jonë u bë realitet kur njëra nga vajzat tona vdiq në spital, ndërsa unë u ngjita për dy foshnjet e mbetura sepse doja me çdo kusht që të jetojnë. Injoroja çdo thirrje dhe çdo email, isha e ngrirë në frikën time dhe nuk e besoja faktin se gjithçka që shpresoja u rrënua. Gjëja e vetme që mund ta bëja ishte t`i shpëtoja foshnjat e mbetura.

  Kështu filloi jeta ime si një nënë-amvise, u largova nga puna dhe karriera që doja për të mos u ndarë kurrë nga foshnjat e mia. Me vite të tëra nuk kishim askend që të kujdesej për fëmijët përveç mua, nuk mundja të largohem nga ato. Tani trinjaket e mbetura janë 8 vjeçe, vëllau i tyre më i ri është 6, ndërsa unë ende kam frikë që t`i lë vetëm me dikë tjetër. Jam i sigurtë që bashkëshorti im ka nevojë për ndonjë darkë romantike apo ndonjë fundjavë me vetëm ne të dy, mirëpo një pjesë e zemrës sime nuk mund t`i braktisë kurrë fëmijët.

  Një ditë e di se do të largohen nga nëna e tyre dhe nuk do të më kuptojnë pse kisha aq frikë, mirëpo unë do i mbaj afër dhe do të faleminderohem që i kam në jetën time./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...