14.4 C
Priština
More

  Rrënjët e flokëve janë të yndyrshme dhe majat e thata? Ja si të veproni?

  spot_imgspot_img

  Për shkak të ngjyrave, tharjeve, zbardhuesëve tepër agresivë, flokët thahen së tepërmi tek majat dhe yndyra natyrale e flokut mbetet vetëm tek rrënjët.

  Si ta përmirësojmë këtë:  Aplikoni maskë me argjilë të gjelbër vetëm tek rrënjët (jo tek majat); – Lani flokët me një shampo kundër yndyrës; – Ushqeni majat duke përdorur vajra (vaj hithre, vaj lini) dhe maska hidratuese; – Shmangni masazhin e kokës, sepse sa më shume aktivizohet qarkullimi i gjakut, aq më shumë shumë shfaqet në sipërfaqen e kokës.

  Disa këshilla të tjera si një plotësues për trajtimet kozmetike natyrale, është e domosdoshme që të jetë një mënyrë jetese e shëndetshme, gjumë i mjaftueshëm, ushqim i balancuar. Nje dietë e pasur me perime dhe fruta të freskëta ndihmon për eliminimin e toksinave. Gjithashtu ushqimet e pasura me zink dhe vitaminë B6 parandalojnë problemin në afat të gjatë.

  kosovarja.ch

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...