12.7 C
Priština
More

  Trendi pranveror i ngjyrosjes së flokëve – Sun Kiss

  spot_imgspot_img

  Në “sombre” (puthja – prekja e diellit) teknikën ngjyrosen gërshetat e holla nga maja deri në rrënjë.

  Nuk jeni shumë i sigurtë se a dëshironi të ndryshoni frizurën, kurse do të ju pëlqente ndonjë ndryshim? Sombre është teknika më e re e hijëzimit të flokëve, është ideale nëse dëshironi ta freskoni.

  Për dallim nga “ombre” hijëzimi i popullarizuar, i cili bëhet vetëm në skaje, në teknikën “sombre” ngjyrosen gërshetat e holla nga maja deri në rrënjë – shpjegon flokëtarja Bojana Stevanovic. – Bëhet fjalë për së paku dy nuance, kurse për efekt më të mirë edhe tri, që të arrihet gradualisht shtrirja nga një ngjyrë në tjetrën dhe të duket që flokët ndriçojnë më shumë në diell. Me rëndësi është të arrihet efekti natyral, më së miri ndikon në flokët e prera të shkallëzuara, por edhe të rrafshta duket bukur. / kosovarja.ch /

  Foto: imgarcade.com

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...