-0.4 C
Pristina
-0.8 C
Zurich
More

  Sa kocka kanë në trupin e tyre të posalindurit?

  KOSOVARJA:

  Foshnjat lindin me rreth 300 kocka, por deri në moshën madhore, këto kocka do të jenë shkrirë së bashku për të formuar 206 kocka.

  Foshnjat lindin me më shumë kërc se kocka. Me kalimin e kohës, kërci zëvendësohet nga matricat e kockave dhe kripërat e kalciumit që foshnjat marrin nga dietat e tyre vendosen për të formuar kockë të ngurtësuar përmes një procesi të njohur si osifikimi endokondral, ose shndërrimi i kërcit në kockë.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Si ndihmon banania në rënien nga pesha

  Banania mund të konsiderohet si një frut i nënvlerësuar...

  Para apo pas larjes me shampo, kur duhet të përdorni kondicionerin e flokëve?

  Në kujdesin e flokëve ekziston një teknikë e njohur...

  Omicroni ndikon edhe në seks

  Ekspertët besojnë se COVID-19 dhe variantet si Omicron po...

  Disa mënyra si të qëndroni ngrohtë në makinë, nëse nuk ju punon kondicioneri

  Nëse nuk keni kondicioner në makinë dhe temperaturat janë...