Pogaqë e mrekullueshme dhe e shpejtë. Do të funksionojë për çdo amvise, pa marrë parasysh sa është e „aftë“ 🙂

  • Koha e përgatitijes: 45 minuta
  • Numri i personave: 4

Përbërësit:

  • 4 vezë
  • 2 dl. kos
  • 2 dcl. vaj
  • 300 gr. djath feta
  • 16 lugë miell
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1 pluhur për pjekje (pecivë)

Procesi i përgatitjes:

Tundini vezët, kosin, kripën dhe vajin, pastaj gradualisht shtoni miellin e përzier me pluhurin për pjekje (pecivë). Në fund shtoni djathin feta të shtypur dhe e bashkoni duke e përzier mirë me lugë. Tavën (35×25), e lyeni dhe i shtoni pak miell (sasi të vogël të miellit) dhe brumin e përgatitur e vendosni në tavë. Pogaqën e piqni 30 minuta në furrë të ngrohur paraprakisht, në temperaturë prej 200 gradë celzius.

Ju bëftë mirë!

Foto: addasall.blogspot.com