29 C
Priština
More

  Pogaqë me djath

  spot_imgspot_img

  Pogaqë e mrekullueshme dhe e shpejtë. Do të funksionojë për çdo amvise, pa marrë parasysh sa është e „aftë“ 🙂

  • Koha e përgatitijes: 45 minuta
  • Numri i personave: 4

  Përbërësit:

  • 4 vezë
  • 2 dl. kos
  • 2 dcl. vaj
  • 300 gr. djath feta
  • 16 lugë miell
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1 pluhur për pjekje (pecivë)

  Procesi i përgatitjes:

  Tundini vezët, kosin, kripën dhe vajin, pastaj gradualisht shtoni miellin e përzier me pluhurin për pjekje (pecivë). Në fund shtoni djathin feta të shtypur dhe e bashkoni duke e përzier mirë me lugë. Tavën (35×25), e lyeni dhe i shtoni pak miell (sasi të vogël të miellit) dhe brumin e përgatitur e vendosni në tavë. Pogaqën e piqni 30 minuta në furrë të ngrohur paraprakisht, në temperaturë prej 200 gradë celzius.

  Ju bëftë mirë!

  Foto: addasall.blogspot.com

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...