22 C
Priština
26.1 C
Zürich
More

  Nutella cheesecake është e parezistueshme

  spot_imgspot_img

  Përbërësit:

  300 gram biskota të bluar

  120 gram gjalpë

  150 gram Nutella

  600 gram krem djathi

  370 mililitra ajkë e ëmbël

  Sheqer pluhur

  Ekstrakt i vaniljes

  70 gram çokolatë

  Përgatitja:

  Biskotat e bluara i bashkoni me gjalpën e shkrirë dhe i vendosni në enën ku do të bëni ëmbëlsirën. Shtypini mirë dhe lërini në një anë të pushojnë.

  Në një enë të thellë, me mikser përzieni mirë së pari krem djathin. Më pas shtoni 250 mililitra nga ajka e ëmbël, vaniljen dhe sheqerin pluhur.

  Përzieni masën mirë dhe ndajeni në dy enë, në mënyrë të barabartë.

  Njërën nga këto vendoseni mbi biskotat dhe vendoseni në ftohje.

  Pjesës së dytë i shtoni Nutellën dhe përzijeni mirë derisa të krijoni masë homogjene.

  Ëmbëlsirën vendoseni për ftohje gjersa ju të përgatitni shtresën e fundit.

  Çokolatën me 120 gram ajkë të ëmbël shkrijeni në avull.

  Pasi të ftohet, vendoseni mbi ëmbëlsirë.

  Për fund mund ta dekoroni sipas dëshirës.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...