Mjaftojnë tre produkte shtëpie që fytyra juaj të duket për disa vite më e re. Madje me kosto tejet të vogël.

Krejt çfarë ju duhet është të bardhët e një veze, ½ e lugës së mesme me vaj kokosi dhe sasia e njëjtë nga lëngu i limonit.

Fillimisht tundni të bardhët e vezës derisa të fillojë të shkumojë. Më pas shtoni lëngun e limonit dhe vajin e kokosit. Përzijini mirë të gjitha.

Lajeni fytyrën mirë me sapun dhe thajeni me peshqir. Më pas aplikoni maskën e përgatitur. Bëjini fytyrës masazhë me lëvizje rrethore, butësisht.

Lëreni maskën të qëndrojë 15 minuta dhe më pas shpërlajeni fytyrën me ujë ose çaj kamomil.

Për efekt më mirë, aplikojeni maskën shpesh.