17.7 C
Pristina
15.5 C
Zurich
More

  Çfarë lloj këpucësh janë ideale për trupin tuaj?

  spot_imgspot_img

  Këpucë më take të larta dhe shputë të hollë janë ideale për femrat e holla dhe të gjata, ndërsa platformat janë përzgjedhje ideale për femrat me këmbë të forta dhe të gjera.

  Këpucë me take të larta janë domosdoshmëri e çdo femre, mirëpo a keni menduar se cili model përshtatet me trupin tuaj?

  Këpucë me take të larta dhe të holla

  Këto këpucë janë ideale për gratë e holla dhe të gjata. Merruni me rregulla të thjeshta: në qoftë se jeni të holla, le të jetë e tillë edhe thembra juaj. Taket janë të shkëlqyeshme për gratë me nyje të ngushtë të këmbëve, në qoftë se keni këmbë të forta duhet të shmangeni nga taket e holla, sepse këmbët tuaja do të duken edhe më të trasha.  Platformat  Platformat janë ideale për vajzat me këmbë më të forta dhe këmbë të gjera, sepse në to këmbët e tyre do të duken më të gjata dhe të holla, kështuqë platforma është gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyer për të vajzat me shtat të ulët. Këpucë me maje të rumbullakët Nëse dëshironi që shputa e këmbës të duket më e gjerë, duhet të përcaktoheni për këtë lloj këpuce. Mund të gjendet gati në të gjitha ngjyrat dhe në madhësi të ndryshme te thembrës. Këpucë me rrip të hollë  Sa më i hollë rripi aq më e përkryer zgjedhja për femrat me këmbë të forta që dëshirojnë të “mbyllin” sa më pak këmbët e tyre. Nëse keni nyje të holla të këmbëve atëherë këpucët me rrip më të trashë janë përzgjedhja e duhur e juaja sepse këmba duket më e bukur.

  Këpucë të hapura apo ato me dekorime Këmbët e vogla duken më të mëdha në këpucë me dekorime apo këpucë me majë të hapur. Në qoftë se kjo është e rëndësishme që këmba të duket e madhe, atëherë për të shmangur këpucë me një maje të rrumbullakët. sipas kësaj, edhe femrat që dëshirojnë që këmba t’ju duket më e vogël duhet t`i shmangin këpucët e hapura. Çizmet  Mbathjet e dimrit janë zgjedhje ideale për çdo trup, vetëm duhet të keni parasysh që vajzat me shtat të ulët mos të blejnë ­çizme të larta sepse vizualisht ua shkurtojnë këmbët. Gjatësia ideale është pak nën gju.

  kosovarja.ch

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...